OhlasyŠkola Umění milování - účastníci kurzu Honzy a Katky


Každý, kdo se rozhodne rozvíjet svou osobnost a svůj partnerský vztah, má náš velký respekt a úctu. Abychom usnadnili co nejvíce lidem první krok, uveřejňujeme se souhlasem autorů ohlasy, které by vás v něm mohly podpořit. Děkujeme všem účastníkům našich kurzů a akcí za jejich odvahu a ochotu sdílet tímto způsobem své, často intimní zkušenosti, dojmy a pocity.

Honza a Katka

Katko a Honzo!

Myslím, že co vám sem napíši, je za nás oba. Moc děkujeme za váš otevřený a pravdivý přístup k výuce pro páry zde v české kotlině.
Osobně nám názorné techniky tantry a Quodoushky přinesly kvalitu do partnerského vztahu a co víc, má velký přesah do dalších oblastí našich každodenních životů.
Jak málo může stačit k tomu, aby se lidi zbytečně nerozcházeli. Jen jít a hledat, jen jít a naslouchat, jen jít a zjistit, že prosté věci tady jsou pro všechny.
Velká škoda, že něco z toho co předáváte dál, se nevyučuje na základní škole. O kolik méně lidí by bylo ve stresu? I jako dospělí se stále máme co učit a objevovat. Tak proč nezvolit cestu tantry, která je tááááák příjemná?!
Vámi nabízené kurzy, které jsme u vás navštívili, nás vždy posunuly víc k sobě a do hloubky.

Za to Vám oběma velké díky.

S+M


 

Jsme moc rádi za krásné sdílení Ivky a Jožka, proč má smysl věnovat se rozvoji svého vztahu

„Ahojte Katka a Janko! :)

Naše dojmy, zážitky a prežitky z Orlíka sa nás držia aj dnes, i keď sme po príchode domov boli hneď hodení do práce, kolobehu a venovaniu sa svokrovcom (toľko som veru dávno nevarila :)).

Odkedy sme sa domov vrátili, veľa sa s Jožkom zhovárame o svojich pocitoch, o prežívaní. Mnoho aktivít, dotykov, masáží aj zdieľaní z Orlíka sa nás naozaj dotklo. Teraz, kým sa zasa uvidíme, snáď len jedna dôležitá vec. S Jožkom sme sa zhodli na tom, že vzdanie úcty by ste na kurzoch mali zaraďovať čo najčastejšie! Pôsobilo očisťujúco, naštartovalo nás, ponorilo do seba a dalo možnosť prijať samých seba takých, akí naozaj sme. Jožko povedal, že mal prvý raz v živote pocit, že je dobrý človekom sám pred sebou. Pokora a úcta, ktorú cítil voči ostatným, možno aj tým, ktorým by ju bez premýšľania pred rituálom nikdy neprejavil, ho naplnila pocitom, až si sám seba začal vážiť a ja to na ňom vidím. :) Vieme, že úctu budeme ľuďom naokolo dávať najavo často, lebo si ju zaslúžia.

Dokonca uvažoval nad tým, aké silné je prejaviť úctu niekomu úplne neznámemu, aké je to potrebné prejaviť ju napríklad pred masážami, keď ideme masírovať niekoho koho nepoznáme, ale chceme, aby videl, že je pre nás hodnotným. /nie každý totiž dokáže vnímať Namaste v celom jeho význame/

Ja som si zasa hlboko načrela sama do seba a prijala, že si ma ľudia môžu vážiť takú, aká som. Bez toho, aby som sa o to zasluhovala svojou starostlivosťou či snahou smerovanou najprv k nim. Prestala som sa na chvíľu posudzovať a perfekcionisticky hnať vpred.. a len som bola, zrazu šťastná a naplnená. Je to úžasný pocit, veľmi ma oslobodil. :)

Aké veci sa dokážu v človeku diať, aj keď si najprv myslel, že na kurz prichádza v najlepšej nálade a úplnom poriadku… a až tam zistil, že poriadok sa dá rozšíriť v pokoj a úplné radostné sebaprijatie, dobrá nálada môže vzrásť v lásku a prijatie, ktorú teraz dokážem dávať všade navôkol. :) Ďakujem, ďakujeme!

Ivka a Jožko


 

Hanka a Víťa se šťastně seznámili na Seznamce trochu jinak


 

Děkujeme Ingrid a Markovi, že sdílí svůj pohled na kurzy Školy Umění milování.


 

Vážení Katko a Honzo,

chtěli bychom se s Vámi podělit o své dojmy a možná tím dát zpětnou vazbu k víkendu, který jsme právě absolvovali.
Určitě vám oběma patří díky za přístup, který jste měli ke všem z nás, účastníkům.
Atmosféra, kterou vytváříte je fajn a velmi příjemná. Skutečně jsme se cítili s Ivetou moc dobře. O co víc, že celé 2 dny byly více nabíjející než unavující a potvrdila se nám skutečnost, že pokud vypneme vše a jsme tady a teď, pak prožité chvíle jsou skutečně téměř zázračné z pohledu běžného, prací nabitého dne.
Je třetí den po víkendu a stále ve mě zní některé slova, o kterých jste hovořili. Nejde o nic konkrétního, ale dojem a pocit, který je „nadčasový“ a stále povzbuzující.
Z uplynulých dní jsme si vzali to, co vnímáme pro náš vztah jako potřebné a přínosné a nebylo toho fakt málo!!

Ještě jednou děkujeme za kurz a věříme opět někdy na shledanou.

Iveta a Aleš stále Spokojení


 

Ahoj Katko a Honzo,

chtěli bychom vám s Davidem ještě jednou poděkovat za báječný víkendový kurz. Opět předčil naše očekávání a splnil to, proč jsme s k vám jeli. Dostali jsme se k sobě zase o velký kus blíž a hlavně se navzájem neuvěřitelně otevřeli. Při zpáteční cestě domů jsme si promluvili otevřeně o všem, co nás v posledních dnech, měsících a i letech tížilo. Byla to obrovská úleva.

Moc moc moc děkujeme za to, co děláte, jak sdílíte vlastní zkušenosti a ukazujete lidem novou a neuvěřitelně krásnou cestu, jak si život společně užít!

Mějte se moc hezky a těšíme se příště! :-)

Lucka a David


 

Dobrý den Katko a Honzo.

Doufám, že vám nebude vadit, že jsem moc osobní, ale musím vám napsat ještě pár řádek navíc.
Poslední váš seminář se mi líbil snad ještě víc než ten první..je mi ve vaší blízkosti dobře a cítím se tak jakoby v bezpečí..ukazujete nám přesně cestu, kterou bychom s manželem chtěli jít… jsme stále v „pokrizovém“ procesu :) a i když, jak jsem říkala na semináři, jsem plná očekávání a těšení se na ještě lepší zítřky, je to stále svázáno s pocity strachu a úzkostí.. U vás vidím, že se tantra dá skvěle využít pro partnerský život, tak jak jsme si ho s manželem zvolili, a to mi dává sílu zůstat ve vlastním přesvědčení.
Za to bych vám chtěla moc poděkovat.

Přeji krásné dny a brzy naviděnou!

Eva s Vladimírem


Ahoj Katko a Honzo.

Moc vám oběma děkuji za perfektní víkend. Již jsem to říkal na závěrečném kolečku včera, ale musím to opakovat – byl jsem z obou dnů nadšený a ze sebe překvapený.
Atmosféra byla vynikající, velikost skupiny byla tak akorát, abychom si vše mohli všichni užít. Váš přístup k vysvětlení problematiky, praktické příklady byly super a umožnili nám postupně nahlédnout do základních tajů tantramasáže. Reakce na právě nastalé okamžiky, kdy uvolněná energie proudila ven byly nesmírně citlivé a zklidňující. Přesvědčil jsem se sám na sobě, že ta energie prostě je i když jsem se tomu doposud zdráhal uvěřit.
Ty dva dny byly takovou velice příjemnou ochutnávkou a ukázaly mi, jakou cestou je možné se vydat. Těším se, že postupně s manželkou budeme více a více ta pootevřená vrátka otevírat a postupně objevovat ten krásný svět a to třeba i na nějakých dalších vašich kurzech.

Přeji mnoho zdaru v této vaší práci.
Petr


„Srdečně zdravím a chci poděkovat za po všech stránkách skvěle zvládnutý včerejší seznamovací večer. Už si vybírám z dalších akcí vaší skvělé dvojice a těším se někdy na viděnou :). Mějte se krásně, ať se daří.

Karolina“


„… Děkuji také za veškerou podporu a telefonáty s Tebou Honzo, jelikož jsem si teď ověřil, že již opravdu nemám limit ve svém těle, kolik mohu při sexu prožívat vášně, nebo jaký zážitek mohu dopřát partnerce, pokud jej bude chtít mít, který by limitovala moje předčasná ejakulace. Toto bylo mé velké téma a v tuto chvíli jej vnímám za zcela vyřešené. Je to posun ve který jsem ani nedoufal.

Radek“


„Dobrý večer,
byl jsem poprvé na nějaké seznamovací akci. Do doby, než jsem si o Vás a Vašich aktivitách přečetl na Vašem webu, mě žádné seznamovací večery nezlákaly. Až teď. Tak trochu jako ve snu jsem tím úžasným večerem proplul. Tenhle způsob kontaktního seznamování mě moc zaujal, i když z počátku určitý ostych přeci jen byl. Ten se ale postupně zcela rozplynul. Je úžasné, jak tam pracovala energie mezi těmi lidičkami, ty jemné vibrace, jak lze sebe představit druhému i beze slov, kterými, a s tím naprosto souhlasím, si člověk často díky egu spíše ublíží, než že by mu byla ku prospěchu. Skvělý nápad, nenapadlo mě, že by vůbec někdo takovýto způsob seznamování nabízel a vždy jsem si říkal, že je to škoda. Až jsem najednou objevil Váš web a bylo rozhodnuto! Chtěl bych Vám za ten večer ze srdce poděkovat a popřát Vám hodně nadšení a energie do pořádání dalších akcí! Moc rád zase budu někdy u toho,)

S radostí Filip
ps – díky za kontakty, máte to celé fantasticky propracované“


„Ahoj,
seminář se nám, mě i mojí manželce, moc líbil. Bylo sympatické, jak jste mluvili otevřeně, sdíleli jste vlastní zkušenosti a přitom vše mělo úroveň, vtip, bylo to hezké a ohleduplné ke všem zúčastněným. Vše bylo dobře zorganizované a probíhalo hladce v dobré a přátelské atmosféře.

Přeji hodně zdaru a těším se na viděnou. Pavel“


„Hezký den Katko a Honzo,
v pondělí jsem s vámi dvěma a dalšími strávila v Karlovce pár příjemných hodin na Seznamce. Chci vám poděkovat za to, co děláte.
Ještě při stoupání po schodech do prostor, kde se akce konala, jsem přemýšlela nad tím, jestli se neotočím. Takové ty pochyby se mi vloudily do hlavy, i přes to, že jsem se na večer tolik těšila. Jsem ráda, že jsem překonala počáteční nejistotu a užila si hodiny nesmírného uvolnění a radosti. Tak nějak jsem cítila, že se nejdu v prvé řadě SEZNAMOVAT s Někým, ale se sebou. Sešlo se tu tolik krásných a jemných žen i milých mužů….
…a díky těmto příjemným emocím, které ve mě přetrvávají doposud bych s vámi ráda strávila Valentýnský víkend. Takže se předběžně hlásím. Je však možné, že se budu hlásit za pár….v pondělí jsme se předběžně s jedním člověkem domlouvali.

Martina“


Ahoj Honzo a Káťo!

Byl jsem se podívat na dvou seminářích a je to fakt úžasné a obdivuji co děláte.
I na mé proměně jste měli podíl, včetně toho, že jsi mi doporučil knihu Železného Jana. Dostala se mi do ruk přesně na konci mého popelavého období, kdy jsem v bolesti duše a rozervanosti sebe sama trpěl ve sklepě, abych si uvědomil, že nemám prašivé ale zlaté vlasy a vyjel jako král.
Takže to možná ještě nevíte, ale patříte mi do mého nového života. ;-), ve kterém se raduji a tančím, protože to jsem se naučil u vás. A to chci přinést dalším lidem do života.

Jirka


Hezký den Katko a Honzo,

na seminář „Kouzlo vědomého dotyku, tantrická masáž“, jsem šla bez očekávání, jen s vědomím, že vím, že tam mám „být“. Cítila jsem, že z těchhle dvou lidí – z Honzy a Katky, vyzařuje určitá opravdovost a poznání a že tyto kvality už samy o sobě zajistí porozumění a „potkání se“. Svou sexuální energií se zabývám dlouho, vyřešila jsem spoustu věcí, ale zároveň se dostala do bodu, kdy už nestačí řešit jen bloky na úrovni mysli, ale pracovat i s tělem, dotykem, rozvodem energie, naučit se do té energie uvolnit . A právě toto jsem si zde prožila. Dostala jsem neuvěřitelný prožitek, kdy se podařilo vyexpandovanou energii, kterou bych jinak potlačila do bolesti, uvolnit do prostoru, který šel až mimo tělo do kontaktu s něčím vyšším. Možná poprvé jsem se pořádně nadechla. Ucítila jsem naději, že existuje cesta, jak se naučit s přetlakem pracovat a velké uklidnění, že existuje někdo, kdo mému problému rozumí a umí mi pomoct. Honza a Katka mi pomohli zažít nádherný prožitek hlavně svou opravdovostí. Byli tam pro mě, nenechali mě v mém strachu, pochopili, co potřebuju, věděli, co mají dělat, byli plni lásky a otevřeného srdce, bylo zřejmé, že tato práce je jejich posláním a že ten, kdo chce pravdivě hledat sám sebe, se může obrátit právě na ně…

Ještě jednou moc děkuji, za vše. Budu se těšit na setkání.        Klára


Ahoj Katko a Honzo,

něco tak vyvedenýho jsem dlouho nezažil. Pokud jsem něco podobnýho ve svém životě vůbec zažil. Chci Vám opravdu moc poděkovat za impulz, který ve mně setkání v Maitree zanechalo.
To, že se měním a procházím zásadní metamorfózou, to vím už dlouho, ale že to může nabrat směr, který jste mi čtvrteční akcí naznačili, to jsem ani náhodou netušil.
Je mi 51 roků a jsem učitel. Od roku 89 se můj život vyvíjí tak nějak standardně nahoru a dolu. Propady bohužel byly většinou větší, než momenty na výsluní. Poslední 3 roky, vlastně doba od avizovaného „konce světa“ v roce 2012 stály tak moc za prd, že se o tom ani rozepisovat nechci.
V kostce:
Ztráta velkého finančního obnosu, krádež zlaté 100 gramové cihličky, ztráta zaměstnání, 2 úmrtí v rodině, můj psychický kolaps a deprese trvající 6 měsíců, operace rakovinového nádoru s následným „drsným“ ozařováním, odchod manželky po 20-tiletém vztahu, autonehoda, kdy jsem při mikrospánku úplně zrušil rok staré auto (nikomu se nic nestalo).
A najednou objevím vás dva, kteří mi vlijete novou krev do žil, nadchnete mě pro další život tím, že mi v temném tunelu ukážete světlo, které možná nemusí být ani tak vzdálené.
Krásná energie, kterou jsem ve čtvrtek načerpal ve mně neustále koluje.
Když si uvědomím, že na přelomu října a listopadu 2014 jsem si myslel, že umírám a naprosto se mi nechtělo žít, abych pak během pouhých pěti měsíců dospěl k tomu, že vlastně stojím na prahu něčeho naprosto zářivého,…..
Klobouk dolů před vámi.
Děláte skvělou věc, pokračujte, zlepšujte se, všichni to moc a moc potřebujeme.

Díky, s velikou úctou k vaší činnosti,        Pavel


Ahoj Káťo, ahoj Honzo, předem mého emailu Vám chci poděkovat za celý víkend.

Co mi to přineslo? Ukázku toho, jak se dá rozvíjet nejen mysl, ale i duše společně s myslí. Otevřeli jste mi bránu do světa, který jsem tušila, že existuje, ale který jsem do tohoto víkendu nepoznala. Uvědomila jsem si, jak povrchně vedu svůj sexuální život a jak díky informacím od vás může být mnohem hlubší a zábavnější. Líbí se mi, že jste ukázali, jak je důležité poznat sám sebe, jak to může zaskočit slzami, ale jak je ulevující otevřít se a nechat vyjádřit naše nitro. A nikdo se tomu nesmál, naopak bylo to bráno jako něco, co je v pořádku, že se stane a že se nic neděje, když se to stane… Zažila jsem i svoje hranice. To bylo v tu neděli, kdy jsme se měli pohybovat pánví. V tu chvíli jsem cítila vzdor, ne já tohle dělat nemůžu i přesto, že jsem někde uvnitř cítila, jak moc to chci zkusit a poznat, co to se mnou dělá, že chci dát průchod té divokosti někde uvnitř, tu potřebu si to užít, kterou jsem z nějakého důvodu v sobě dusila, aby jí druzí nepoznali, co by na to totiž řekli, že? :).. Uvědomila jsem si, jak důležité je být upřímný sám k sobě a vést se k souladu sama se sebou. Tohle byl moment uvědomění, v tomhle bodě soulad v sobě nemám a mám za úkol zjistit, proč tomu tak není.. Jak jste s takovou svou hranicí – ,,co na to řeknou ostatní“ pracovali vy? Co se mi líbilo: Ukázka v leže se šátkem, jak vnímat, co se mi líbí/nelíbí a dát to najevo, říct ano, říct NE. Důležitost dechu, hlasu, pohybu. Ten dech, opravdu mě překvapilo, jak sjednocený dech s partnerem může přinést příjemný pocit až vzrušení… Ukázka možnosti oddálit orgasmus. To se mi nedaří a moc toužím pochopit, jak to udělat, aby to šlo, ale kdykoliv k tomu dochází, je šíleně těžké v sobě takovou energii udržet a rozvést ji do celého těla. Co se mi nelíbilo: Že už kurz skončil. ;)… Líbilo se mi také, jak si Honzo věcně, stručně, jasně, výstižně vedl víkendový program a jak si ho Káťo doplňovala informacemi, do kterých si dokázala vložit tolik procítění, té živoucí, ale zároveň jemné energie, ta byla tak příjemná!!! A líbilo se mi, jak jste zaznamenávali naše reakce po každém ,,cvičení“ a přizpůsobovali tomu celý program a na konci, když jste viděli, jak nás to nadchlo, poskytli jste i ochutnávku pokročilejšího kurzu. Nikdy bych nevěřila, že dokážu tak intimní témata sdílet s někým jiným než s partnerem. Vy jste mi ukázali, že to jde a navíc že to může být zábavné a příjemné i přes poznání vlastních hranic, za které v tu chvíli nešlo jít, ale toužím po tom, aby to postupně šlo. Moc vám za to děkuju oběma! Určitě prosím pokračujte v takovém předávání, je to moc přínosné, otevíráte tím lidem oči, mysl i duši!

Mějte se krásně!

Eva


Ahojte vy dva,

chtěla bych vám oběma moc poděkovat za VŠECHNO. Všechno to, co mi došlo, to co mi dochází a i za to, co mi dojde později, a že tam toho je schovaného :o)
Bylo to s vámi fakt super. Není den, abych si nevzpomněla na nějaké pocity, uvědomění, myšlenky, které se objevily právě o víkendu. Spousta z nich nás teď provází tím každodenním životem.
Ten víkend byl pro nás velký.. hodně velký… Cítím, jak díky tomu mizí spousta škatulek a vzorců, které si nesu z dětství. Tenhle víkend byl hodně o partnerství a já jsem vám jen chtěla říct, že se z toho co a jak jste nám předávali, dá odnést spousta hodnotných uvědomění. Uvědomění nejen právě k partnerství, ale uvědomění sebe sama, uvědomění svého okolí, uvědomění vlastně každého bodu na tom „pomyslném“ kříži „světových stran“. Pro mě ten víkend měl hloubku a dotkl se mě opravdu hodně.
Vy jste se mě dotkli. Daleko, hluboko. Jako Kačka, jako Honza, jako vy dva, i jako vy s rodinou. Děkuju, děkuju, děkuju.
Mám teď pocit, že si s některými věcmi vůbec nevím rady, nevím si s nimi rady sama v sobě natož pak v partnerství. A fakt mi hodně dala ta možnost vnímat vás. V různých polohách, různých situacích. Moc mě to s vámi bavilo :o)
Neuměla jsem si z toho kurzu asi odnést to, co bylo v plánu. Očekávání, domněnky.. ach jo J Už delší dobu cítím, že si nejdřív potřebuju řešit stíny a pak teprve „partnerství“. Cítím to tak, ale nechci se tím řídit. Nejsem si jistá, jestli ten pocit není jen utíkání od toho řešení mezi námi s Miškou, nebo jestli to na sebe opravdu navazuje a já teď něco přeskakuju. Z toho víkendu jsem si vzala právě hodně o sobě. Mám neskutečnou chuť na své stíny. Cítím se jak v tom videu, co jste nám pouštěli, v té fázi kdy jsem se rozhodla zařvat na ně a teď ještě udělat ten krok vpřed. Být a stát tu sama za sebe, udělám ho. Jenže se necítím sama. Cítím tam nás, nás s Mišákem, nás s dcerkou… nevím, jestli se to dá pochopit. Moc tomu nerozumím ani já. Každopádně na víkend s vámi o stínech jedeme. Oba.
No, už teď se vás nemůžu dočkat :)

Katuš, Honzí, fakt moc dík za všechno. Třeba vám to budeme moct někdy oplatit :)

Mějte se nádherně, přítomně, hravě… a opatrujte se.

S Láskou, Peťa (Míšan a dcerka – toho času psaní neúčastni :o))


Na kurz Umění milování jsem odjížděla s manželem a lehkou nervozitou. Hlavou se mi honily různé myšlenky a scénáře, ale zároveň jsem byla plna očekávání a těšila jsem se. Po milém přivítání v klidném, útulném prostředí nás čekalo seznámení s naší skupinou a náplní víkendu.  Během ani ne jedné hodiny, byly obavy a strach pryč. Předsudky a stud vzaly rychle zasvé. Pod vedením Katky a Honzy a s pomocí tance, her, techniky dýchání a dotyku jsme prožili krásný, odpočinkový víkend a získali velký bonus. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že uvolnění, vnitřní klid, obrovský příval energie, vášeň a nádherné vzrušení můžeme zažívat najednou a společně v jediný okamžik. Okamžik, který trvá desítky minut nebo hodiny. A navazující pocit blaženosti, spokojenosti a lásky ještě další dny. Děkujeme vám, Katko a Honzo, že jste nám umožnili nahlédnout pod pokličku tantrického způsobu milování a života. Byl to krásný a osvobozující zážitek. Už teď víme, že budeme chtít ochutnávat zas a znova.

Katka a Michal


Zdravím Honzo a Katko,

přesto, že návštěva Vašeho semináře byla momentálním impulsem při prohlídce aktuálních akcí v Maitree nikoliv nějakým promyšleným krokem, rozhodně to byl příjemný a inspirující pobyt v přítomnosti.
Má žena, které první reakce na dotaz jestli by šla na takový seminář byla:“co tě vedlo k tomu chtít jít právě na tohle?“ a “ no, jestli si myslíš, že by se ti to líbilo, tak s tebou půjdu…“ byla ve finále nadšená a ještě cestou domů vymýšlela, jak zorganizovat a případně upravit denní režim tak, aby nějaké 2-3 hodinky týdně bylo možné vyčlenit si pro sebe. Doma pak ještě proběhla, nikoliv noc plná vášní, jak by mohlo někoho napadnout, ale prohlídka Vašich kurzů a diskuze na který bychom mohli vyrazit…
Intenzivním zážitkem bylo vnímat Vaše energie, vážně jako voda a oheň se všemi jejich aspekty – silou, intenzitou, hloubkou, nespoutaností, laskavostí…díky!
Pro mě osobně je stále snazší důvěřovat tomu, že naše osudy jsou nějakou silou řízeny nesčetněkrát lépe než bychom to kdy byli sami schopni vymyslet a naplánovat. Pokud má tedy moje duše v plánu vzdělávat se a hrát si i v této oblasti, těším se na další setkání :-)
V té spoustě informací, která nás zaplavuje je vždycky něco, co s námi zarezonuje a více si to uvědomíme…pro mě to je „zaměřte se na to, kde se cítíte nepohodlně, staženě až „frozen“, zjistěte proč, jen tak to můžete přijmout, vyřešit a jít dál“.

Přeji příjemný zbytek léta.

Díky Martin


Ahoj Katko a Honzo, jsem strašně rád, že jsem váš kurz mohl navštívit. Jsem z toho strašně moc unešenej, co vy dva dokážete. Byli jste skvělí a naučili jste mě mnoho. Rád bych navštívil vaše další kurzy.

Mirek


Milí Katko a Honzo,

Zpětně ještě jednou děkuji za krásný a intenzivní tantra seminář minulý víkend. I když jsem si prošla během víkendu různými “stavy”, vždy jsem z Vaší strany cítila pochopení a silnou podporu. Zároveň je cítit, že tantra semináře vedete zejména proto, abyste obohatili ostatní lidi na jejich cestě. Samozřejmě, že je nutné kvalitní službu i finančně ocenit, nicméně hlavní motiv Vašich seminářů je trochu někde jinde, což v dnešní době není samozřejmost a Vašim kurzům to dodává další punc kvality a opravdovosti!

Nutno podotknout, že se vzájemně úžasně doplňujete a zachováváte si citlivý a velmi vnímavý přístup vůči okolí. Na druhou stranu dokážete v pravou chvíli podpořit… Díky Vám jsem si uvědomila, že ta zeď, na kterou občas jen hledím (už jí vidím!:-)), není nepřekonatelná, naopak! Nejen, že se dá přelézt, ale kvalita života “tam na druhé straně” je někde úplně jinde. Jsem svobodnější, radostnější a je neuvěřitelně osvobozující to uvědomění, že nemusím být pořád jen ta “hodná holka”… :-)

Přeji Vám hodně štěstí na Vaší cestě, se všemi smysly dokořán…

Krásné dny,
Karolína


Milí Komedovi,

o tantře jsem slyšela před léty, v posledních pár letech jsem několikrát zvažovala, že by stálo za to proniknout do tajů tohoto pro mne neprobádaného území hloubějc a v posledním roce jsem se i párkrát odhodlala na nějakou „akci“, ale nikdy to nevyšlo…
Až přišlo, co přijít mělo – v období přešlapování na mém životním rozcestí – a v poslední den slevy za včasné přihlášení jsem se domluvila s tehdy pro mne neznámým pánem a jako dva „střelci“ jsme vyrazili na váš kurz Umění milování. Nebudu psát, že tantra předčila moje očekávání, protože se snažím žádná nemít, ale rozhodně se mi rozšířily obzory, ukázali jste mi krásnou a příjemnou cestu, jak se rozvíjet, jak posouvat svoje hranice, jak si užívat krásný život a jak nacházet sebe sama. Tantru teď vnímám jako velmi příjemnou formu meditace a až najdu toho svého „Eduarda Tomáše“, tak i jako skvělou cestu rozvíjení vzájemného vztahu, důvěry, porozumění a lásky…

Káťo a Honzo, děláte skvělou věc, jste úžasní lidi, děkuji, že jste.

Mám vás ráda!!             Nina


Ahoj, chtěl bych vám oběma poděkovat za úžasný víkend.

Moje přibližná očekávání byla na počátku nastavena hlavně dokumentem „Tantra“ a informacemi co se dají načíst na internetu – sliboval jsem si že mi tantra pomůže uspořádat život po dlouhém vztahu, který skončil rozvodem a najít sám sebe. Nebyl jsem si jistý jak moc reálné základy mají ty teorie o práci s energií … a týden po tom co jsem s tantrou začal (před kurzem jsem byl na jednom večerním setkání) jsem v podstatě v šoku z toho, jak moc a kam mě to nečekaně posouvá. Tantru teď nevnímám jako cestu sám k sobě, ale jako nádhernou osvobozující cestu k podstatě světa, sbližující lidské bytosti, osvobozující tělo a duši a umožňující pocítit jednotu s vesmírem a principy, které vymykají běžnému poznání. Ve srovnání se skutečností je zmíněný dokument poměrně povrchní – není to ovšem jeho chyba, ale spíš technické omezení, protože tantru musí člověk zažít na vlastní kůži aby poznal o čem je. To jaký máte mezi sebou vztah je ohromě inspirující – neznám žádný jiný pár, který by byl po tolika letech manželství tak šťastný a v tomto směru mi také dáváte velkou naději :)

Přeji vám hodně štěstí a lásky a budu se těšit zase na nějakou akci s vámi :)       Martin


Kurz mi toho dal opravdu hodně. Líbil se mi váš profesionální přístup a také to, že vycházíte z vlastní zkušenosti. Krásně se doplňujete a bylo milé vás pozorovat.  Za ty dva dny jsem se naučil spoustu věcí, například jak správně při milování dýchat a jak přes meditace uvolnit své tělo. Na kurz pro začátečníky to bylo opravdu bohaté. Moc se mi líbilo přijetí ostatních párů, což mi krásně ukazuje, jak otevření lidé na vaše kurzy chodí. Těším se na příští kurzy. Děkuji.

Jan


Zaujala mě celá akce, především její připravenost, obsah, návaznost jednotlivých her. Zajímavé pro mě bylo i kreslení na tělo. To, co pro mě bylo důležité, byla energie, která vyzařovala z Vás obou. Akcí „podobného“ typu jsem pár prošla, ale celou atmosféru dokreslují především lektoři. Měla jsem z Vás pocit, že to opravdu děláte s láskou:o) Byla jsem na pár akcích teď během 2014 a v květnu jsem získala dojem, že už hledat nebudu, protože mi ti lektoři prostě nesedí, a zase začnu pracovat individuálně, jak to dělám posledních 15 let:o) a že když ke mně něco přijít má, tak to ke mně dorazí samo. No a přišel Slunovrat (přes kamarádku) a já z vás jsem měla pocit, že je to ono:o) Takže se přihlásím i na Kouzlo vědomého dotyku. Svou sexuální energii vnímám stále dost potlačenou, byť na tom dlouhodobě pracuji, jsem hodně konzervativní a puritánská, ale mám pocit, že pod Vaším vedením, by se mi mohlo podařit ty zdi zbourat a konečně se dostat opravdu k sobě samé a ke svému potenciálu. Takže se těším na výpravu do říše dalších stínů:o)

Klára


Ahoj Katko a Honzo,

díky moc za kurz, bylo to pro mě velmi příjemné setkání s vlastní sexualitou, takové přirozené propojení tělesné a duševní roviny. Stále víc ve mě rezonuje jak málo má opravdové milování společného s tím, jak jsem sex většinou viděl doteď a jak málo jsem vlastně toho milování zatím zažil. Vždycky jsem nějak uvnitř tušil, že je něco víc než to, co v sexu zažívám, jen jsem to hledal špatným směrem – tím, že jsem šel do větších a větších extrémů, napodobování porna atd. Měl jsem tohle spojené i s rolí muže jako alfa samce, tvrdostí, neprojevování pocitů, jen dávání (ono je z hlediska otevřenosti jednodušší, ne že bych byl takový altruista). No tantra je koukám celá psychologická větev. Otevírá to pořád víc dvířek, ale všechna tu popisovat nebudu. Poslední rok, co se více dívám dovnitř se objevila témata jako pocity, křehkost, starání se o sebe, láska k sobě. Pro mě těžký. To proč to píšu je to, že ta ochutnávka tantry mi hezky připomněla, že je fajn se snažit duchovně růst, ale nejde u toho nechávat tělo pozadu, že mu člověk musí dopřát. Sobě dopřát. Navíc jsem zažil pár spojení s ženami, která měla tak jiný rozměr a byla tak podobná některým technikám z víkendu, že nějak už moc není cesty zpět k tomu „normálnímu“ sexu. A pak je znova slyším o víkendu. „Dýchejte vzduch partnera,“ jedna z mých asi nejoblíbenějších věcí, když mi někdo je opravdu blízko. Tělo asi k tantře přirozeně spěje, když je prostor naslouchat. Znovu otevřít oči. Vám dvěma ještě jednou moc děkuji za tu neuvěřitelnou otevřenost, za kterou počítám stojí dlouhá a někdy i trnitá cesta, postavení se strachu (ům), odvaha. Ale je na vás vidět, že ta cesta stojí za to. Úžasně se doplňujete, to jak jste v něčem naprosto jiní, dává té výuce výbornou celostní dimenzi, člověk když něco nechápe od jednoho, pak téměř automaticky promluví druhý z vás a člověku to docvakne. Katka – naprosto nádherný, měkký hlas, který objímá, hladí a mrazí z něj. Když učíš ženy masírovat, je z toho slyšet taková láska k muži (ům), že mě to opravdu inspirovalo – tolik respektu, tolik pochopení jak moc k sobě patříme, to jak o nás mluvíš…velmi krásné. Honza – jasný čistý hlas, pro mě je z něj znát upřímnost, autentičnost. Krásně vše vysvětlí, bez složitostí, ale zase ne příliš esotericky. Silná věcná rovina, přátelskost, jsem tu pro vás. Pevně vede a nabízí i prostor. Teď jak to znovu po sobě čtu, vy se doplňujete i v těch hlasech.

Díky moc a krásný den

Jakub


Tak jako se musíme starat o auto, zahrádku, nebo domácí zvířátko, musíme pečovat i o vztah s partnerem. Jinak láska zreziví a cesta k milované osobě zaroste plevelem. Jedni ví jak na to, A ti druzí se podle toho chovají. Po té, co jsme s partnerem strávili víkend na „Ochutnávce tantry“ jsme prožili několik týdnů krásného vztahu, který bych přirovnala ke společným začátkům. Jenže jak už to bývá, postupně jsme na sebe nacházeli méně času a zase se to oslabilo. I přesto, že na kurzu řekl mě a Honzovi s Káťou, že je vidí naposledy a to co tam prožíval za muka už nikdy víc nechce zažít, absolvovali jsme tantrickou masáž párovou. Pro mě byla perfektní, pro mého partnera už tolik ne. (jeho bubáci v hlavě mu nedovolili si to vychutnat). přes to všechno moje energie, kterou mi masáž rozhýbala, dokázala zapůsobit na partnera tak silně, že teď je náš vztah mnohem nabitější a při sblížení s ním opět cítím mravenčení u žaludku, jako tomu bývalo s prvními láskami.

Oživení vztahu není jediná věc, kterou měl ochutnávkový víkend na svědomí.
Doma mě asi na měsíc (tak jak jsme na sebe nacházeli čas), po roce a půl přestalo bolet v kříži a do této oblasti se mi vrátila energie tak, že jsem si při sblížení s partnerem všimla zčervenání kolem pupku. Navíc jsem se zbavila a věřím že jednou pro vždy, nepříjemných gynekologických mykoz. Energie dělá divy!

Pracuji na sobě a byla mi k tomu doporučena tantrická cesta. Byla to výborná rada!            Eva


Začít sdělením, že žiji neúspěšný a neuspokojivý život by bylo velmi nefér vůči mému okolí, které mne formovalo a okolí, se kterým mohu můj život sdílet nyní. Naopak vedu vcelku pohodový život, mám bezvadnou manželku, dceru, skvělé zázemí, sportuji, ale i tak se mi v posledních měsících dostávalo pocitu, že žiji pod enormním tlakem, nic mne nebaví, nedokáži se pořádně nadechnout, radovat…. Radovat se z toho, že vůbec můžu mít to, co mám – rodinu, bydlení, zaměstnání, koníčky… Vše jsem do té doby poměřoval na jakési subjektivní a relativní škále úspěchu, kterou jsem si celý život poctivě tvořil z okolí, médií.. Dostal jsem se do začarovaného kruhu a nevěděl jsem, co si počít dál. Strašně jsem si ale přál změnu. Obrovskou změnu. Koupil jsem si nějaké knihy osobního rozvoje, které jsem hltal a zjišťoval jsem, že můj stav není způsoben okolím, médii a prací. Zjistil jsem, že moji příčinou a brzdou jsem já sám. Pořád jsem si ale myslel, že jsem i tak v pohodě, že všechno kontroluji, řídím, dělám svobodně, že vše za pochodu snadno řeším. Opak byl pravdou. Přihlásit se do kurzu k Honzovi a Kátě nebylo vůbec snadné, byť mám tu čest je dlouhou dobu znát. Vážím si jich za jejich životní postoje a vím, že jim můžu maximálně důvěřovat. Když moje žena vždy nastolila toto téma, dělal jsem, že se mne to netýká a okamžitě jsem ho smetl pod stůl. Dlouho dobu jsem se tomu bránil. Přišlo mi to divné. Bál jsem se, co se tam bude dít, že se nebudu moci kontrolovat, že ji zklamu, že se o sobě dozvím něco, co vůbec vědět nechci. Do té doby jsem žil ve „spokojeném období temna.“ Jednoho dne jsem se ale rozhodl, že to kvůli manželce/nám absolvuji. Jako výsledek jsem si dal nic jiného než její radost. Radost ze společně prožitého víkendu. Zpětně mohu sdělit, že to bylo bezvadné rozhodnutí. Z mého pomyslného temného nebe přestalo pršet…. Čím víc se kurz blížil, tím víc se mi vyplavoval endorfin a nemohl jsem se dočkat. Poslední dny byly naplněny touhou po nových zážitcích a zjištění. Zvrat na chvíli ale nastal, když jsem vstoupil do krásných a útulných prostor, kde se kurz konal. Byli tam cizí lidé. Všechno bylo cizí. Já, který chce mít vše pod kontrolou, jsem byl najednou v úzkých a ztrácel jsem půdu pod nohama. Říkal jsem si, co tady dělám a jestli to vůbec dokáži absolvovat. Záhy jsem ale zjistil, že moje obavy byly liché a dostával jsem pocit, že to nemůže dopadnout špatně a rozhodl jsem se, že se z toho pokusím dostat maximum. Od počátku bylo zřejmé, že Honza a Katka jsou těmi správnými průvodci. Vše měli do detailu připravené a promyšlené. Honza nás celým kurzem pragmaticky a profesionálně provázel a Káťa ho výborně doplňovala. Spojení Honzovi rozvážnosti, přímosti a Káti procítění bylo perfektní a pro mne bylo i velmi žádoucí také pro získání pocitu jistoty. Nechci zde popisovat jednotlivá cvičení, které jsme prováděli. Chci ale sdělit, že si v dnešní přetechnizované době myslíme, že vše známe, že máme vše pod kontrolou, dokážeme vše naprogramovat, analyzovat popř. zkorigovat. Toto asi skutečně platí vyjma černých labutí. Strašné ale je, že takto kontrolujeme i sebe a to tak důsledně, že přestáváme vnímat naší podstatu a ztrácíme pojem o tom, co je pro nás právě z naší podstaty dobré a jako premianti poctivě přejímáme předkládané vzorce chování a tím se den za dnem šněrujeme do svěrací kazajky. Bylo neskutečně uvolňující a naplňující nad sebou ztratit kontrolu, uvolnit se, zkoušet své hranice, byť to někdy nebylo snadné, uvědomit si, co znamená ano a ne, zkoumat reakci na dotyky, vnímat svůj dech, energii a zažívat festival naplnění s partou cizích ale bezvadných a určitým způsobem blízkých lidí. Po absolvování kurzu mi najednou přišlo, že jsou mé mraky pryč. Najednou je jasná obloha, svítí slunce, jsem plný energie, jsem si jist, že i tento krátký kurz významně prospěl mému partnerskému vztahu. Brzy ale může zase přijít bouřka. Proto udělám vše proto, abych jasnou oblohu udržel. A když přijde neočekávaná průtrž mračen v partnerském vztahu, vím díky Honzovi a Kátě jak ji vstřebat a pomocí jednoho cvičení oblohu zase efektivně rozjasnit. Honzo a Káťo, děkuji a přeji ve vašem tantrickém bádání jen vše nej. Brzy se uvidíme.

Michal


Před pěti lety jsem se potkal s Tantrou. A můj život se nádherně změnil. Od té doby jsem navštívil několik kurzů, víkendů a festivalů. Ale cítil jsem, že je stále co objevovat a jednoho hezkého dne mě velmi příjemně oslovila nabídka prožitkového víkendu Umění milování. I když jsem si přečetl, že je spíše pro začátečníky, cítil jsem, že mi nabízí mnoho nového. A to se mi také potvrdilo. To nové, co ke mně na tomto víkendu přišlo, byl otevřený, láskyplný, energický a vnímavý přístup Honzy a Katky jako partnerů. Byl jsem na kurzu se svým přítelem Honzou, už to pro mě byl nádherný projev přijetí. Během cvičení, tance, meditací, výměny doteků, pohledů do očí, objímání, celkové něhy a přirozenosti těla, jsem se dostal opět blíž sám k sobě a mnohem lépe jsem díky tomu spatřil mého přítele. Jsme teď spolu více v Propojení. Je mi krásně, cítím se naplněný. A blíž mám i k ženám a mužům, kteří tam byli s námi. Víkend s Katkou a Honzou mi hodně moc dal.  Díky za to. Těším se na další.

Mirek


Byli jsme s partnerem na tantrickém Silvestru. Bylo krásné rozpouštět se v přátelské atmosféře, kterou Honza s Káťou vytvořili. Připadala jsem si absolutně přijatá v jakémkoliv svém projevu. I když jsme s partnerem zažívali náročnější chvíle, cítila jsem se vnímaná a v bezpečí..“

Sára


Katka a Honza jsou mí tantričtí přátelé…princezna a princ, Šakti a Shiva… krásný pár, na který je potěšení se dívat a který se ideálně doplňuje. Honza, ten jasný a cílevědomý mužný organizátor, kráčející vpřed. Kačka tak nádherně ženská, citlivá a vnímavá… Pod jejich organizátorskými křídly jsem prožila úžasnou atmosféru tantrické oslavy Nového roku 2014. Byla to pro mě nezapomenutelná noc, bezpečné prostředí plné kreativity, milých lidí, lásky a něhy…doporučuji a těším se na další setkání.

Kája