Dubovky – Dubové kapky

Dubovky – Dubové kapky Dědka kořenáře

Asi před rokem jsem obdržel doporučení na Dubovky, pokud jsem nachlazený nebo se mé tělo nestačí samo bránit virům či bakteriím. Několikrát mi to již pomohlo dostat se během pár dnů do kondice před kurzem a využíval jsem je i v době, kdy jsem byl COVID-19 pozitivní. Doporučil jsem je i mnoha účastníkům a mnozí potvrdili, jak jim pomohly. Proto doporučuji i nadále.

DUBOVKY Dubové kapky RK

Funkci RK vysvětluji tak, že jejich hlavní účinné látky (třísloviny) reagují s bílkovinami za vzniku určitého povlaku, blanky, která stahuje povrch kůže nebo sliznice (tzv. adstringentní účinek) a izoluje podloží. Reakcí s bílkovinami tedy stahuje povrch otevřených ran, sráží krev, zachycuje viry, chlamýdie, plísně a bakterie (i meningokoky) za jejich bílkovinový obal a je jim tak metabolickou pastí. Přítomný líh je pomáhá ničit a po minutě pálení tlumí i bolest.

Je vyhláškou zakázáno používat zdravotní tvrzení, že dubovky jsou lékem! Vyjdu-li z podstaty, jsou tedy REAKTANTEM vstupující do reakce s bílkovinami. A to, že ty bílkoviny ze značné části patří zdraví škodlivým mikrobům, přejdu mlčením. Ony RK reagují i s vašimi buňkami k jejich nelibosti, ale jen na jedné z jejich šesti stran. Mikroba však obklopí celého a má utrum, takže je na tom 100× hůř, protože naše tkáňové buňky se tříslovinám i lihu brání tak, že je předají dále do hloubky tkáně, ale mikroblbec nemá kam, protože je obklíčen.

Dubové kapky RK jsou tedy špičkový reaktant, který nosím v malé kapací plastové pohotovostní lahvičce UH25 stále při sobě. Všestranné použití RK a jejich rychlý účinek rozhodly nejen u mě, ale i u mnoha ostatních, kteří na RK již také nedají dopustit (a také je nosí stále s sebou jako indiáni svoji „medicínu“).

Dubovky RK-SE (Dubové kapky speciální edice)

RK-SE jsou velmi silné a dynamické; jsou určeny na rozvíjející se problém, ale lze je použít i na prevenci (jen ne tak často jako RK-V a pro podporu imunity doporučujeme ještě pít Tymiánovou směs TK (s vitC100)).
Tyto Dubovky RK-SE jsou v současnosti nejsilnější verzí a jsou určeny přednostně k dynamické likvidaci infekce, když by už Virovky RK-V v prevenci nemusely stačit. Protože jsou RK-SE silnější, aplikují se 2-20xD dle citu a potřeby.

Největší efekt je na začátku respiračních infekcí, například chřipkovirem apod., když už se tělo začalo bránit divným pocitem, pobolíváním v krku apod. RK-SE lze používat i dál, když už se objevuje teplota a další příznaky nástupu chřipky, angíny, zánětu nosohltanu apod., které by ale už měl posoudit lékař. S jeho léky se to netluče.
Aplikace RK-SE zvyšuje odolnost sliznic, když na vás někdo infekčně kašle, prská, smrká, kýchá, líbá ap. Použití je tedy vhodné preventivně vícekrát za den, i když zdánlivě zbytečně. Například než vejdete do čekárny, do obchodu, do fronty, do MHD, mezi lidi atn. (a tak nějak). Co se podpory imunity týče, RK-SE jsou asi poloviční proti RK-V, ale co se týče likvidační schopnosti virů, je to obráceně.

Použití doporučuji RK-SE neředěné rozprašovačem (0,1 ml) do krku 2-20xD dle citu a potřeby. Při občasné aplikaci do nosu se projeví strašlivé půlminutové pálení lihové a bylinné složky, čemuž říkám „bomba čenichovka“. A očistný slzotok atd. pro drsoně.

Vlastnosti:
1. Potlačují kontaktně aktivity virů, mikrobů a plísní reakcí tříslovin dubu s jejich membránou (třísloviny virus obalí a adstringentně zničí).
2. Třísloviny vytvoří na sliznici stahující (adstringentní) povlak, který brání průniku virů, mikrobů a plísní do tkáně.
3. Přípravek svým obsahem lihu a účinných látek bylin se chová jako dezinfekce, a proto při možné kontaminaci například prstů dotekem infekčního materiálu, lze postříknutím a rozetřením s následným samovolným oschnutím infekty zlikvidovat. Třísloviny dubu zabarvují povrch do hněda oxidací (lze umýt mýdlem).

Virovky RK-V (Dubové kapky s hlívou)

RK-V jsou určeny speciálně na prevenci a stimulaci imunity. Použití je pro prevenci respiračních infekcí, například chřipkovirem apod. Aplikace předem zvyšuje odolnost sliznic a zároveň stimuluje imunitu, když na vás někdo infekčně kašle, prská, smrká, kýchá, líbá ap. Použití je tedy vhodné preventivně mnohokrát za den, i když zdánlivě zbytečně. Například než vejdete do čekárny, do obchodu, do fronty, do MHD, mezi lidi atn. (a tak nějak)

Obvyklá aplikace RK-V je neředěná z rozprašovače (0,1 ml) do krku až zhruba tolikrát denně, kolik vážíte kg, tedy nešetrně. Při občasné aplikaci do nosu se projeví velmi nepříjemné půlminutové pálení lihové a bylinné složky s možnou reakcí samočistící se sliznice kýchnutím, a obvykle i slzotokem odmývajícím přirozenou reakcí rohovku (před viry, takže je to vhodně dojemně plačtivé).

Vlastnosti:
1. Potlačují kontaktně aktivity virů, mikrobů a plísní reakcí tříslovin dubu s jejich membránou (třísloviny virus obalí a adstringentně zničí).
2. Třísloviny vytvoří na sliznici stahující (adstringentní) povlak, který brání průniku virů, mikrobů a plísní do tkáně.
3. Siličné byliny svými účinnými látkami ve sliznici stimulují imunitní procesy podobně jako bylinné čaje podporující pitím imunitu, ale na rozdíl od nich se nevstřebávají až ve střevech, ale přímo v dotčené sliznici, takže lze očekávat mnohonásobně lepší a rychlejší efekt.
4. Přípravek svým obsahem lihu a účinných látek bylin se chová jako dezinfekce, a proto při možné kontaminaci například prstů dotekem infekčního materiálu, lze postříknutím a rozetřením s následným samovolným oschnutím infekty zlikvidovat. Třísloviny dubu ale mohou povrch zabarvit do hněda oxidací (lze umýt mýdlem).

 

Pro prevenci k pití:

Šalvějová směs LPK
Je předurčena jako preventivní pití tam, kde může docházet k respiračním infekcím, co je ponejvíce při venkovních teplotách mírně pod a nad nulou, zvláště ráno, kdy v nose zůstává vyšší vlhkost, která je ideální pro odchyt v tomto čase velmi daleko se vznášejících kapének s obsahem mikrobů a virů. Ve venkovním prostředí se za těchto podmínek kapénky kýchalů a prskalů neodpaří, ani nezmrznou, řádově ve stovkách metrů, a do odpoledních hodin se ve vás již stačí rozmnožit a udělat z vás v lepším případě nakažlivého smrkala, v horším hicujícího chřipkokašlala.

LPK 1-3 lžičky do 1,5-2 dcl vody + případně vit.C100 asi 1/4 lžičky 2-4xD mimo jídla. Pro svoje děti a vnoučata doporučuji tolik kapek, kolik mají kg a přidat jim pro chuť 1-3 lžičky Gambit H, když jim nic není nebo Gambit P, když je (pro vaše děti si to dávejte na vaši odpovědnost). Pro lepší odmývání sliznic od virů a omezení jejich zakořenění doporučuji ke každé porci také GY 1-3 tobolky.

Pokud již bojujete s nákazou:

Tymiánová směs TK
Je předurčena k podpoře imunity s předností se utkat s virózami, ale funkční i s bojem s mikrobiální a jinou infekcí. Bylinky se samy na souboji s mikrobestiemi přímo nepodílí, ale stimulují váš vlastní imunitní systém podle dobrých zkušeností generací bylinkářů k vašemu vítězství. TK lze brát dlouhodobě bez vedlejších účinků i v silnějších dávkách při všech zánětech, zvláště respiračních, pokud váš lékař není jiného názoru.

Diviznová směs PK
Tuto osvědčená směs se osvědčuje při kašli a všech respiračních potížích včetně astmatických. Přítomné bylinky stimulují mj. také tvorbu řídkého plicního hlenu, kterým plíce odmývají prach, viry, mikroby apod. z průdušek průběžným odkašláváním a omezují tím plícetrhající kašel.

TK + PK 1-2 + 2-4 lžičky do 2-2,5 dcl vody a pít mimo jídla 4-6xD. Lze také zesílit efekt přídavkem vit.C100 asi 1/3 lžičky. Pro svoje děti a vnoučata doporučuji od každého tolik kapek, kolik mají kg a přidat jim pro chuť 1-3 lžičky Gambit P, když je (pro vaše děti si to dávejte na vaši odpovědnost). Pro lepší odmývání sliznic od virů a omezení jejich zakořenění doporučuji ke každé porci také GY 2-3 tobolky.

Pro podporu imunity a detoxikace:

Ostropestřecová kaše s hlívou OKHI
Jedná se o kašoidní olejovobylinný přípravek s vysokým obsahem hlívy (glukanů), vyrobený tak, aby se ve střevech bezproblémově účinné látky k vašemu nadšení snadno vyextrahovaly. Ostropestřec se podílí na zrychlení detoxikace játry a tím zpomalení degenerativních stařeckých změn a hlíva aktivuje bílé krvinky k vyšší aktivitě, což se hodí při všech zdravotních problémech. OKHI doporučuji velmi dlouhodobě.
OKHI 1/2-1 lžíce 2-3xD obvykle s jídly, při jídlech nebo v nich. Pro děti lze přidat asi 10-20 % medu a stane se jim to mlskou.
————————-

Pro zesílení efektu:

Podbělová směs POK
Tato směs je zvláštní zesíleným čistícím efektem pro průdušky zvýšením odkašlávání bez dráždění na hlubší kašel a zároveň zklidnění oteklých průdušek, což je dosaženo siličnatou mátou docela dost peprnou. Pro tu ale doporučuji užívání 1-4 týdny a potom přejít na jinou směs asi na měsíc (povšimněte si malého M…). Velmi dobře se kombinuje s ostatními koncentráty mimo jídla 1-4xD v jedné vodě nebo sama v 1,5-2 dcl 1-3 lžičky na vonnou porci.

Lipová směs PPK
Původně je vymyšlena na astma, suchý kašel a k použití při horečkách a pocení. Příznivý vliv i při současných potížích s páteří je navíc jako bonus. Při horečkách doporučuji hlavně tuto směs nebo v kombinaci s PK nebo TK.
PPK 2-4 lžičky do 2 dcl vody + 1/3 lžičky vitC100 + 1-2 lžíce Glukopuru (hroznový cukr nezatěžující játra fungující jako palivo pro teplotu).

Horečnatá poznámka:
Pakliže máte silnější horečky, musíte se temperovat – tedy se povrchově chladit omezením přikrytí nebo vlažnou sprchou nebo studenými zábaly na akceptovatelné hodnoty: Dítě malé 39°- max 39,5°C (hlídat přehřívání hlavičky!), dítě běžné velikosti 38,5°- max 39°C, dospělý 38°-38,5°C. U dlouhodobých teplot se držet spíš dolního údaje.
U nemocně ležících hicujících je důležitý proti překyselování a kolapsu kyslík. Ten lze v lehčích a sedících případech řešit dýchacím Sifonem, typ SIF6, případně Sif4, ale v těžších a vleže či v noci vždy kyslíkovým generátorem/koncentrátorem 1-2 l/min. O2 90%. Důležitá je dodávka kyslíku z masky (čumáčku), ne z donosních hadiček funících do nosu průvan až tak, že člověk z toho i nastydne. Při použití mikrofonového kyslíkového aplikátoru, doporučuji dvojnásobný průtok kyslíku 2-4 l. Vždycky veďte přívodní hadičku kyslíku pod svým oděvem, abyste ho ohřáli.

Zkopírováno z https://www.facebook.com/bretislav.b.novy/posts/2858534637543607

nebo můžete rovnou na https://www.novysro.cz/dubovky-se-specialni-edice-200206-dubovky-se-200206-50-ml-pv1382.html

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR