Mohendžodáro – tantra jóga pro ženy

Mohendžodáro Škola Umění milování Lucie Kubů

Mohendžodáro podporuje zdraví ženy,

harmonizuje hormonální systém,

posiluje svaly pánevního dna a ženské orgány,

zkvalitňuje milostný život.

Mohendžodáro je ucelený systém cvičení, který vede ženy k rozvoji jejich zdraví,  harmonizuje hormonální systém,  posiluje svaly pánevního dna a ženské orgány,  zkvalitňuje milostný život.
Cvičení vychází původem ze staroindického rituálu, který byl upraven pro potřeby moderní evropské ženy.
První večer se spolu podíváme na to, co je tantra jóga pro ženy zvaná Mohendžodáro a jak nám takové cvičení může být prospěšné pro naše tělesné i duševní zdraví.
Zaměříme se společně na práci pánevního dna a jeho význam pro naše tělo.  Co nám způsobuje,  jestliže se mu dostatečně nevěnujeme. Posílení pánevního dna skrz cviky Mohendžodáro zabraňuje inkontinenci, zlepšuje pružnost svalstva a navyšuje  se prožitek z milování. Dynamice pánevního dna se budeme věnovat napříč večery.

Budeme se učit vědomě dýchat spolu s pohybem pánevního dna. Toto cvičení si budete moct snadno opakovat doma. Dostatečným okysličením díky cvikům  tělo  začne produkovat estrogeny, a další hormony ve vaječnících.

Mohendžodáro – tantra jóga pro ženy – proč se jí věnovat

Estrogeny jsou významné ženské hormony  a postupem věku se jejich produkce utlumuje. Je přirozené, že žena touží být krásná a aktivní i v pozdějším věku a cvičení  Mohendžodáro jí to umožňuje.  Mnoho žen potvrzuje, že období přechodu bylo velmi jemné,  bez komplikací a podpůrných  léků. Ženy v produktivním věku potvrzují úpravu menstruačního cyklu a ústup  provázejících  bolestí. Několik mých kamarádek úspěšně počalo vytoužené dítě.

Vědomým dechem a cviky se naučíme vést tělem energii. Není potřeba žádné předchozí zkušenosti, vše si postupně vysvětlíme a půjdeme spolu krok po kroku, aby každá žena měla dostatek času na svůj cvik a zvládla ho natolik dobře,  že se v něm bude cítit dostatečně jistě a komfortně.  Spontánní tanec nám  poslouží k uvolnění mysli a soustředění se jen na své tělo. Toto vše je v bezpečném kruhu  podobně smýšlejících žen.
Postupným rozprouděním pod lektorským vedením lze již po prvním večeru pocítit příjemné osvěžení těla a uvolnění. Ženy s radostí sdílí,  že  jim takový program doposud chyběl, jen to nevěděly a jsou  rády, že si díky cvičení Mohendžodáro našly čas pro sebe.

Žena,  která cvičí dlouhodobě Mohendžodáro,  je očividně šťavnatější, má mladistvý a ženský vzhled.

TERMÍNY CYKLU JSOU:  21.2. 13.3.  20.3.   3.4.  17.4.   24.4.   15.5.   29.5.  12.6.

CENA JE ZA CELÝ CYKLUS 32 VÝUKOVÝCH HODIN.

Ještě 13.3. mohou do kurzu přistoupit nové ženy. Pak se kruh uzavírá. Tím si zajistíme kontinuitu programu.

Kompletní cyklus zvaný Mateřský okruh spolu projdeme během osmi večerů.
Setkáme s ženskými aspekty,  které nazýváme  podle různých   ženských archetypálních vlastností. Jsou  to kráska/ošklivka,  kněžka/čarodějnice, herečka/hysterka,   milenka/prostitutka.
Každý aspekt má určitou polohu těla a její procvičení je velmi důležité, aby se posílila dráha ledvin, správně se držela záda a rolovala páteřní vlna. Při každém cviku se stále pracuje s pánevním dnem, svaly se stávají pružnější a vědomější.

Vždy dva večery v měsíci věnujeme jedné asaně. Tím je možné dostatečně doladit cvik, dostat ho pod kůži a je zde  prostor pro domácí cvičení.

Zvědoměním asan jako vnitřních sil ženy v nás, se naše nevědomé stránky přenesou do vědomí a žena získává sebejistotu, větší intuici a lépe se prosadí v práci a v rodině.  Životní situace přestane řešit přes vyčerpávající úsilí, ale naopak ve spojení se svým novým vnímáním a vycentrovaním vnáší do života lehkost a plynulost.

MOHENDŽODÁRO – TANTRA JÓGA PRO ŽENY – ŽENSKÉ MEDITACE

Součástí setkání jsou také ženské meditace. Od běžných se liší tím, že nejsou statické, naopak, meditace určené pro ženy cvičící Mohendžodáro jsou jinového charakteru. Jsou v jemném ženském pohybu, používá se hlas, sebevyjádření  a dostatek relaxace. Přes meditace budeme ozdravovat  naše vnitřní dítě, vnitřní ženu a vnitřního muže za doprovodu originální hudby složené pro tento soubor cvičení. Skladby mají hluboký účinek, neboť se v nich  pracuje s muzikoterapeutickými prvky, různými rytmy, tóny a barvou hlasu. Ženy se tak při poslechu hluboce zaměří na sebe a lépe se vnímají.

Večery ráda doplňuji arteterapií nebo kreslením mandal. Tvořivost je jedna z nejdůležitějších vlastností ženy,  souvisí s péčí o domov.  Do průběhu večera také zařazuji cvičení našich osobních hranic a trénink jasné komunikace.  Je to velmi důležité pro kontakt s vnějším světem a udržení si zdravého sebevědomí. Budeme praktikovat nomind techniky a spontánní tanec, aby se naše mysl dostatečně odpoutala od běžného života a mohly jsme se soustředit na naše tělo.

Setkání ve skupině má svůj význam. Kolektiv se vzájemně podporuje  v pravidelnosti cvičení, předává si zkušenosti a sdílí své posuny, kterých v průběhu setkání dosahují. Pro větší možnost důvěry se skupina po druhém setkání uzavírá a již nepřistupují nové  ženy. Tím si také zajistíme kontinuitu cvičení a nemusíme se vracet a opakovat  již prošlé cviky.

Lucie Kubů

certifikovaná cvičitelka Mohendžodára – tantra jógy pro ženy

certifikovaná masérka Mohendžodáro

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR