Vědomý sex jako cesta ke šťastnému vztahu (UM2)

Sex a vědomý sex. Je v tom rozdíl?

Jaký smysl má porozumět co je to vědomý sex?

Jak moc nám může zlepšit život?

Jak moc nás může vědomý sex uspokojit?

Často slyšíme, že průměrný sex trvá 4 – 14 minut. Rovněž můžeme najít mnoho vyprávění o několik hodin trvajících sexuálních výkonech. Co je to vlastně vědomý sex? V čem to může být jiné. Někteří nedají na sex dopustit, jiní nechápou proč je ho všude plno. Ve skutečnosti jen malé procento ví, jak prospěšný, barvitý a naplňující může ve skutečnosti být. Je ale důležité porozumět, že o soutěžení a výkonech to není. Jde o to bez předsudků začít vnímat sám sebe, svého partnera. Najít všechny zábavné formy, jak rozdmýchat vášeň, zápal, oheň a střídat ho s klidem a napětím. Jak vnést do milování a soužití dynamiku. Jak se vypořádat s rozdílnou touhou po sexu mezi partnery.

Vědomý sex – co to znamená

V sexualitě často jednáme bez pozornosti k tomu co se děje. Něco jsme se v minulosti sami naučili, viděli jsme někde ve filmu, některý partner nás něco naučil. Máme dojem, že to jak prožíváme sexualitu, je pro nás neměnný fakt. „Prostě to tak máme a tečka.“. Ve skutečnosti, každý z nás může prožívat neskonale širší paletu prožitků, než si na začátku dovedeme vůbec představit a připustit. Abychom mohli využít plný potenciál naší sexuality, potřebujeme věnovat určitý čas rozvinutí našich dovedností. Potřebujeme vnést i do sexu více vědomí.

Budeme se radovat při erotickém tanci, sledovat, jak na nás působí různé druhy dýchání, pohybů, hlasových projevů. Osvobodíme naši přirozenou divokost a nespoutanost, abychom mohli následně najít klid a uvolnění.

Typy milenců a milenek

Jedním z důležitých témat pro porozumnění je typologie milenců a milenek. Rozlišuje se 5 základních typů, jak je na tomto kruhu:

Erotica - typologie milencu

Erotika znamená pro každý z těchto typů něco jiného. Každý z těchto typů přitom potřebuje pro svou radost a potěšení jiné chování a jsou pro ně přirozená různá jednání. Má to velmi silný dopad do běžného života. Pokud se například seznámí vodní milenka a ohnivý milenec, je velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude docházet k mnoha neshodám. Pokud ale porozumí své typologii a naučí se, jak si vycházet vstříc, mohou se od sebe vzájemně učit a žít nádherný vztah. V opačném případě to často končí odcizením a rozchodem. Vodní typ potřebuje především emocionální intimitu, bezpečí, romantiku naproti tomu zemitý typ milence/milenky potřebuje především fyzické doteky a spojení. Aby spolu mohli takto rozdílní milenci žít, potřebují porozumět nejdříve sami sobě a pak svému partnerovi.

 

Nezbytný předpoklad před tímto kurzem a navazující semináře

Tento kurz navazuje na vstupní seminář Umění milování – úvodní víkendový kurz (UM1), je možné ale začít i tímto kurzem UM2 a následně si doplnit UM1. V rámci tohoto workshopu se seznámíme s cvičeními a technikami, které nám v soukromí svých domovů dovolí vnést do naší sexuality vědomí a pochopíme proč je to pro nás důležité a prospěšné. Nejpokročilejším kurzem z této řady Umění milování je Erotika – poznejte všechny barvy své sexuality (UM3). Před UM3 je nutné absolvovat oba předchozí UM1 i UM2 a je doporučeno buď první masážní M1 nebo temnoerosový kurz TS1.

Ohlasy na kurzy s tematikou vědomý sex

„Chtěli bychom vám s Davidem ještě jednou poděkovat za báječný víkendový kurz. Opět předčil naše očekávání a splnil to, proč jsme k vám jeli. Dostali jsme se k sobě zase o velký kus blíž a hlavně se navzájem neuvěřitelně otevřeli. Při zpáteční cestě domů jsme si promluvili otevřeně o všem, co nás v posledních dnech, měsících a i letech tížilo. Byla to obrovská úleva.

Moc moc moc děkujeme za to, co děláte, jak sdílíte vlastní zkušenosti a ukazujete lidem novou a neuvěřitelně krásnou cestu, jak si život společně užít!

Mějte se moc hezky a těšíme se příště! :-)

Lucka a David“

„Byl jsem se podívat na dvou seminářích a je to fakt úžasné a obdivuji co děláte.
I na mé proměně jste měli podíl, včetně toho, že jsi mi doporučil knihu Železného Jana. Dostala se mi do ruk přesně na konci mého popelavého období, kdy jsem v bolesti duše a rozervanosti sebe sama trpěl ve sklepě, abych si uvědomil, že nemám prašivé ale zlaté vlasy a vyjel jako král.
Takže to možná ještě nevíte, ale patříte mi do mého nového života. ;-), ve kterém se raduji a tančím, protože to jsem se naučil u vás. A to chci přinést dalším lidem do života.

Jirka“

více ohlasů najdete zde.

Organizace kurzu

Během workshopu vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém bude mít každý příležitost jemně zkoumat své hranice a bez předsudků vnímat, co je opravdu jeho přirozenost.  Všechny techniky a hry jsou zcela dobrovolné. Pokud kdokoliv v libovolný okamžik nabude dojmu, že si nepřeje cvičit, může se na potřebný čas vzdálit do odpočinkové místnosti.

Workshop zahájíme v sobotu v 10 hod. Plánovaná přestávka na oběd 1,5 hod. Předpokládaný konec ve 20 hod. Ve studiu je možné přespat za poplatek 250 Kč za osobu nebo 400 Kč za pár. Nědělní program proběhne  od 10 do 17 hod. s přestávkou na oběd.

Vědomý sex jako cesta ke šťastnému vztahu (UM2)

Od:
15. 04. 2023 - 10:00
Do:
16. 04. 2023 - 18:00
Typ:
víkendový kurz
Úroveň:
ze základní do pokročilé
Kde:
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1
Cena:
Cena pro pár se vztahuje i na dvojice muž a žena přihlášené jednou přihláškou a zaplacené jednou platbou.

4960 Kč za osobu nebo 7700 Kč za pár
Určeno pro:
páry i jednotlivce
Lektoři:
Jan a Marie

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR