Vědomý sex jako cesta ke šťastnému vztahu (UM2)

Sex a vědomý sex. Je v tom rozdíl?

Jaký smysl má porozumět co je to vědomý sex?

Jak moc nám může zlepšit život?

Jak moc nás může vědomý sex uspokojit?

Často slyšíme, že průměrný sex trvá 4 – 14 minut. Rovněž můžeme najít mnoho vyprávění o několik hodin trvajících sexuálních výkonech. Co je to vlastně vědomý sex? V čem to může být jiné. Někteří nedají na sex dopustit, jiní nechápou proč je ho všude plno. Ve skutečnosti jen malé procento ví, jak prospěšný, barvitý a naplňující může ve skutečnosti být. Je ale důležité porozumět, že o soutěžení a výkonech to není. Jde o to bez předsudků začít vnímat sám sebe, svého partnera. Najít všechny zábavné formy, jak rozdmýchat vášeň, zápal, oheň a střídat ho s klidem a napětím. Jak vnést do milování a soužití dynamiku. Jak se vypořádat s rozdílnou touhou po sexu mezi partnery.

Vědomý sex – co to znamená

V sexualitě často jednáme bez pozornosti k tomu co se děje. Něco jsme se v minulosti sami naučili, viděli jsme někde ve filmu, některý partner nás něco naučil. Máme dojem, že to jak prožíváme sexualitu, je pro nás neměnný fakt. „Prostě to tak máme a tečka.“. Ve skutečnosti, každý z nás může prožívat neskonale širší paletu prožitků, než si na začátku dovedeme vůbec představit a připustit. Abychom mohli využít plný potenciál naší sexuality, potřebujeme věnovat určitý čas rozvinutí našich dovedností. Potřebujeme vnést i do sexu více vědomí.

Budeme se radovat při erotickém tanci, sledovat, jak na nás působí různé druhy dýchání, pohybů, hlasových projevů. Osvobodíme naši přirozenou divokost a nespoutanost, abychom mohli následně najít klid a uvolnění.

Typy milenců a milenek

Jedním z důležitých témat pro porozumnění je typologie milenců a milenek. Rozlišuje se 5 základních typů, jak je na tomto kruhu:

Erotica - typologie milencu

Erotika znamená pro každý z těchto typů něco jiného. Každý z těchto typů přitom potřebuje pro svou radost a potěšení jiné chování a jsou pro ně přirozená různá jednání. Má to velmi silný dopad do běžného života. Pokud se například seznámí vodní milenka a ohnivý milenec, je velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude docházet k mnoha neshodám. Pokud ale porozumí své typologii a naučí se, jak si vycházet vstříc, mohou se od sebe vzájemně učit a žít nádherný vztah. V opačném případě to často končí odcizením a rozchodem. Vodní typ potřebuje především emocionální intimitu, bezpečí, romantiku naproti tomu zemitý typ milence/milenky potřebuje především fyzické doteky a spojení. Aby spolu mohli takto rozdílní milenci žít, potřebují porozumět nejdříve sami sobě a pak svému partnerovi.

 

Nezbytný předpoklad před tímto kurzem a navazující semináře

Tento kurz navazuje na vstupní seminář Umění milování – úvodní víkendový kurz (UM1), je možné ale začít i tímto kurzem UM2 a následně si doplnit UM1. V rámci tohoto workshopu se seznámíme s cvičeními a technikami, které nám v soukromí svých domovů dovolí vnést do naší sexuality vědomí a pochopíme proč je to pro nás důležité a prospěšné. Nejpokročilejším kurzem z této řady Umění milování je Erotika – poznejte všechny barvy své sexuality (UM3). Před UM3 je nutné absolvovat oba předchozí UM1 i UM2 a je doporučeno buď první masážní M1 nebo temnoerosový kurz TS1.

Ohlasy na kurzy s tematikou vědomý sex

„Chtěli bychom vám s Davidem ještě jednou poděkovat za báječný víkendový kurz. Opět předčil naše očekávání a splnil to, proč jsme k vám jeli. Dostali jsme se k sobě zase o velký kus blíž a hlavně se navzájem neuvěřitelně otevřeli. Při zpáteční cestě domů jsme si promluvili otevřeně o všem, co nás v posledních dnech, měsících a i letech tížilo. Byla to obrovská úleva.

Moc moc moc děkujeme za to, co děláte, jak sdílíte vlastní zkušenosti a ukazujete lidem novou a neuvěřitelně krásnou cestu, jak si život společně užít!

Mějte se moc hezky a těšíme se příště! :-)

Lucka a David“

„Byl jsem se podívat na dvou seminářích a je to fakt úžasné a obdivuji co děláte.
I na mé proměně jste měli podíl, včetně toho, že jsi mi doporučil knihu Železného Jana. Dostala se mi do ruk přesně na konci mého popelavého období, kdy jsem v bolesti duše a rozervanosti sebe sama trpěl ve sklepě, abych si uvědomil, že nemám prašivé ale zlaté vlasy a vyjel jako král.
Takže to možná ještě nevíte, ale patříte mi do mého nového života. ;-), ve kterém se raduji a tančím, protože to jsem se naučil u vás. A to chci přinést dalším lidem do života.

Jirka“

více ohlasů najdete zde.

Organizace kurzu

Během workshopu vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém bude mít každý příležitost jemně zkoumat své hranice a bez předsudků vnímat, co je opravdu jeho přirozenost.  Všechny techniky a hry jsou zcela dobrovolné. Pokud kdokoliv v libovolný okamžik nabude dojmu, že si nepřeje cvičit, může se na potřebný čas vzdálit do odpočinkové místnosti.

Workshop zahájíme v sobotu v 10 hod. Plánovaná přestávka na oběd 1,5 hod. Předpokládaný konec ve 20 hod. Nedělní program proběhne  od 10 do 17 hod. s přestávkou na oběd.

Vědomý sex jako cesta ke šťastnému vztahu (UM2)

Od:
16. 11. 2024 - 10:00
Do:
17. 11. 2024 - 18:00
Typ:
víkendový kurz
Úroveň:
ze základní do pokročilé
Kde:
Centrum Avati, Kobrova 3354/5, Praha 5 Smíchov
Cena:
Cena pro pár se vztahuje i na dvojice muž a žena přihlášené jednou přihláškou a zaplacené jednou platbou.

Využijte nižších cen za včasné přihlášení a úhradu kurzovného:
1. Zvýhodněná cena - úhrada do 13.08.2024: 4400 Kč za osobu nebo 7600 Kč za pár
2. Standardní cena: 4960 Kč za osobu nebo 7960 Kč za pár
Určeno pro:
páry i jednotlivce
Lektoři:
Jan a Marie

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR