O nás

Jan Komeda a Marie Koudelková Škola Umění milování

Jan a Marie – Škola Umění milování

V kurzech Školy Umění milování najdete ucelený výběr toho NEJ napříč různými směry a učeními zabývajícími se vztahy, intimitou, stíny a obecně osobním rozvojem. Inspirovali jsme se především tantrou, moderní sexualitou, šamanismem a medicínskými kruhy. Umění milování pomáhá žít šťastný život párům i jednotlivcům. Velmi nás těší příběh každého, komu přispějeme k radostnějšímu životu a partnerství. Je totiž úžasné, milovat se s tím, koho máte rádi tělem, srdcem i duší a žít svůj život vášnivě a naplněně s vnitřním mírem, plným sebepřijetím a sebeláskou.

Jan Komeda

Než jsem začal rozvíjet Školu Umění milování založil jsem spolu s dalšími spolužáky při studiu na MFF UK  Fio, burzovní společnost (dnes Fio banka) a dále jsem přes 20 let působil ve vedení finančních a technologických institucích. Více najdete na mém LinkedIn profilu.

Postupně jsem pochopil a prožil, že k vnitřní spokojenosti a naplněnosti potřebuje většina z nás projít určitým procesem sebepoznání a osvobození se od vzorců, které nám již neslouží. Mnozí potřebujeme rovněž rozvinout vnímání svého těla a naučit se prožívat svůj plný potenciál. Ty nejúčinnější postupy a dovednosti jsou předávány v rámci kurzů Školy Umění milování.

Podívejte se, na příjemný rozhovor s Michalem Halačkou před představením ObnaŽena. Zaznělo několik častých otázek a odpovědí na ně:

Přehled vzdělávání, kurzů a workshopů, 
kterými jsem prošel v oblasti intimního a vztahového seberozvoje

 • transformační sexuologický výcvik SAR s lektory Robertem Dunlap a Patti Britton v rámci kontinuálního vzdělávání pod americkou organizací The American Association of Sexuality Educators, Counselors and Therapists (AASECT)
 • výcvik Johna Hawkena (roční tantra výcvik Posvátné tělo vášnivý duch, navazující roční výcvik pro pokročilé, kurz pro páry Love Making, semináře na téma Dark Eros, profesionální výcvik tantrických masáží a ojedinělý lektorský výcvik
 • Quodoushka – výuka a trénink tradic a dovedností v oblasti sexuality a vztahů amerických indiánských kmenů Májů, Olméků a Toltéků s Amarou Charles (autorka The Sexual Practices of Quodoushka), Karen Krauss a Michaelem Steinem
 • škola Tantra institutu – lektoři Manguri a Henrieta (Řeka života pro začátečníky i pokročilé, škola tantrické masáže)
 • Neuro Lingvistické Programování – program osobního rozvoje Institutu pro NLP
 • Centrum Regeneračního vzdělávání Dexter Academy – mezinárodní akreditace maséra pro sportovní a rekondiční masáže
 • BDSM workshopy Londona Faerie a Ruby May
 • workshopy Kinbaku Luxuria s italským lektorem Riccardo Wildties
 • workshop bondáže s japonským mistrem Otowaya Otonawa
 • semináře Dona Miguela Ruize, toltéckého naguála (šamana) z rodu Rytířů orla, lékaře a autora knih Čtyři dohody, Láska, vztahy a přátelství
 • léčení Reiki a práce s energií
 • inspirace prací Josepha Kramera a dalších sexological bodyworkerů

 

Marie Koudelková

Cestu seberozvoje jsem nastoupila již na vysoké škole, kdy jsem začala hledat, jak žít šťastné partnerství a neopakovat „chyby“ svých rodičů, které se často předávají z generace na generaci. Chtěla jsem především objevit plný potenciál intimity. Po porozumění, že teoretická psychologie nestačí, jsem absolvovala mnoho tantrických výcviků a kurzů osobního rozvoje. Jak s oblibou říkám, přes tisíc a jedno zklamání jsem postupně objevila, krásu, hloubku a svobodu ve vztahu a extatický potenciál sexuality. Došla jsem k poznání, že nepotřebujeme speciální nadání, ale porozumět a v každodenním životě praktikovat několik důležitých dovedností. Ty nám otevřou plně osobní prožívání, soulad ve vztahu, a to ať v roli ženy, milenky, kamarádky nebo vědomé mámy. Jedním z mých hlubokých záměrů je, abych svému synovi a ostatním mámám pomohla vychovat novou generaci, která bude v oblasti vztahů i intimity mnohem vědomější od jejich prvních kroků.

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR