Umění milování – úvodní víkendový kurz (UM1)

Příprava na vztah, Škola Umění milování, Jan Komeda

 

Nahlédneme, jak nás může obohatit Umění milování, tantra, šamanská učení, partnerská komunikace a moderní erotika v jednom úžasném víkendu

 

Umění milování – úvodní víkendový kurz je vstupním seminářem na cestě seberozvoje v oblasti šťastného partnerství, intimity a přeměny osobních vzorců ze starých, které nám již neslouží na nové, které si přejeme žít. Je vhodný i pro páry a jednotlivce bez zkušeností se semináři na tato témata.

Jemnou a citlivou formou se seznámíme se základy dovedností potřebnými pro dlouhodobě šťastný a naplněný vztah a osobní život plný radosti a (sebe)přijetí. Objevíme a porozumíme, jak nám v našich životech může pomoci a prospět umění partnerské komunikace, tantra, šamanská učení, porozumění svému stínu a erotická práce s tělem.

To vše v jednom úžasném víkendu nabitém objevováním, energií, vzrušením, láskou, hlubokým uvolněním a osvobozením. Co mají tyto směry společné? V čem jsou naopak rozdílné a jak je nejlépe využít pro své potěšení, radost, životní sílu a šťastné partnerství? Již v průběhu workshopu zažívá mnoho lidí okouzlující, často zcela nové prožitky a stavy. Ještě větší vliv však má tento seminář v následujících týdnech a měsících na vnímání sebe, okolního světa i prožívání své a párové sexuality. Sex se postupně začíná rozvíjet, jak co do rozsahu prožitků, tak do jejich hloubky. Čím dál více se stává vědomým milováním, které bere dech a vhání do očí slzy štěstí. Jde o prožitkový workshop, který nepředpokládá znalosti žádného z uvedených směrů. Bezpečně a citlivě projdeme základními technikami a principy.

Nahlédneme a prozkoumáme tato témata:

 • jak chápeme Umění milování
 • dovednosti potřebné pro dlouhodobě šťastný a naplněný vztah
 • jak řešit odlišnou touhu a zájem o intimitu
 • rozdílné potřeby žen a mužů
 • předcházení krizím
 • jak využít konflikt k prohloubení vztahu a převést ho v potěšení
 • jak skutečně žít sám sebe a přitom posilovat vztah ke svému partnerovi
 • jaké jsou mé skutečné hranice, ve kterých se cítím bezpečně
 • znám svá přání a touhy
 • jaký kontakt a dotek mi činí opravdu dobře, čeho se mi nedostává
 • jak mám své potřeby a obavy komunikovat
 • proč je dech důležitý pro plnohodnotné prožívání sexuality
 • jaké jsou rozdíly mezi relaxační, erotickou a tantrickou masáží, co mají naopak společné
 • síla vědomého doteku

Během workshopu vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém bude mít každý příležitost jemně zkoumat své hranice a bez předsudků vnímat, co je opravdu jeho přirozenost. Budeme objevovat naše vlastní touhy včetně způsobu, jak se dají bezpečným, láskyplným a obohacujícím způsobem naplnit. Všechny techniky a hry jsou zcela dobrovolné. Workshop zahájíme v sobotu v 10 hod. Přestávky na oběd jsou 1,5 hod. Předpokládaný konec je ve 20 hod. Nedělní program proběhne od 10 do 17 hod.

Pokud kurz probíhá v Praze v centru Loreto nebo centru Avati, je možné přespat za menší poplatek centru přímo na sále.

Ohlasy na předchozí kurzy Umění milování – úvodní víkendový kurz

V prvním kroku vás může též podpořit přečíst si ohlasy účastníků našich seminářů. Několik z mnoha krásných ohlasů citujeme i zde:

„Víkendový kurz Umění milování jsme navštívili v období, kdy jsme tak trochu uvízli v roli rodičů – stali se z nás perfektně fungující parťáci, ale zapomněli jsme, jak důležité je pečovat o náš vzájemný vztah. Na kurzu jsme se dozvěděli hodně informací, ale vůbec se nejednalo o nějakou nudnou teorii. Právě naopak, od první chvíle jsme byli zapojeni do různých cvičení, rituálů a her. Byl to jeden z nejzajímavějších a nejpřínosnějších víkendů v našem životě. A i když se jednalo o kurz úvodní, pro nás dva byl naprosto zlomový. Oba nás k sobě semknul, ale zároveň neskutečně osvobodil. Nasměroval nás na cestu, kterou můžeme jít a můžeme tak dát smysl společně strávenému času. My se tou cestou vydali. :-)
S velikým díky, Romana a Jakub“

„Otevřeli jste mi bránu do světa, který jsem tušila, že existuje, ale který jsem do tohoto víkendu nepoznala. Uvědomila jsem si, jak povrchně vedu svůj sexuální život a jak díky informacím od vás může být mnohem hlubší a zábavnější. Líbí se mi, že jste ukázali, jak je důležité poznat sám sebe, jak to může zaskočit slzami, ale jak je ulevující otevřít se a nechat vyjádřit naše nitro. A nikdo se tomu nesmál, naopak bylo to bráno jako něco, co je v pořádku, že se stane a že se nic neděje, když se to stane…“

„Dobrý den Maruško a Honzo, na vědomé cestě sebepoznání a seberozvoje se pachtím už pár let, loni jsem se do toho procesu víc ponořila a výsledek byl, že jsem se málem odstěhovala od manžela (nebyl mi dost dobrý). Naštěstí mi byla doporučena kniha, která se mnou zacloumala. Také jsem v té době vyzkoušela tantrickou masáž od člověka, který již prošel vašima ruka. Trochu jsem se mu otevřela a ten mě odkázal na kurz Umění milování. Měla jsem hned jasno – to chci zažít, ale jen se svým mužem. Zdeněk je analytik, programátor. Proto přijít s něčím takovým pro mě nebylo úplně jednoduché, ale chtěla jsem to a vyšlo to. Kurz jsme si oba užili, každý po svém. Co bych vypíchla byl Honza. Jeho podání neuchopitelných věcí pro lidi, kteří se doposud nesetkali s pojmy proudění energií, emociální tělo, vyšší já, prožívání sám sebe apod. oslovilo i mého muže a už v sobotu se začal pomalu otvírat. Semínko bylo zaseto a já mám velkou radost. Do denního režimu jsme elegantně začlenili společné se napojení, když manžel přijde z práce. Každé ráno se přitulíme do pozice lžičky a o víkendech zkoušíme techniku milování, kterou jste na kurzu učili. to mě fakt baví. Na nočních stolcích u nás najdete knihy, které jste doporučili, ještě voní novotou. Cítím obrovskou vděčnost a pokoru. Mám doma nového muže, otevřenějšího, laskavějšího, všímavějšího. A to díky vám! V kurzu nebylo nic, co by mi vadilo, o čem bych pochybovala. Byla jsem přesvědčena, že jsem ve správný čas na správném místě, tam kde mám být.
Ještě jednou srdečné děkuji, Pavla.“

Více

Romana a Jakub sdílejí, jak krásně a zlomově jim kurzy Školy Umění milování změnily život:
„Svět je najednou barevnější, voňavější, prožitky jsou někde úplně jinde než byly …“, „Měl by si tím projít každý“, „Objevili jsme nový svět“, „Vjem toho, že se transformuješ … a ty pocity, ke kterým to vedlo byla nekončící svoboda a síla úplně maximální … ta hodná umí být i takto divoká .. byl to zážitek, který se asi nedá sdělit a prostě se to musí zažít a asi nikdy nevymizí …“

 

Navazující kurzy

Nejvhodnějším navazujícím kurzem je Vědomý sex jako cesta ke šťastnému vztahu (UM2) a po něm Erotika – poznejte všechny barvy sexuality (UM3).

Pro vstup do jednoho z nejužitečnějších a nejpříjemnějších témat – vědomého doteku a tantrické masáže – je vhodné vstoupit kurzem Kouzlo vědomého doteku a výuka tantrické masáže (M1) nebo intenzivním devítidenním masážním kurzem s dovolenou v krásné přírodě Kurz tantrické masáže – 9denní výcvik (M1+2+3+4)

Zásadní životní témata v podobě strachů, bloků a dalších limitujících vzorců chování umožní otevřít a mnohdy velmi efektivně přeléčit řada kurzů zaměřených na transformaci stínu, do které se vstupuje úvodním večerem Transformace osobního stínu do životní síly a osobní svobody – úvodní večer (TS0) nebo rovnou víkendem Transformace stínu do životní síly a osobní svobody (TS1, Play Party a TS2)

Kompletní struktura kurzů a jejich návaznosti jsou popsány na stránce Kurzy. Budete-li si přát cokoliv vysvětlit, neváhejte nás kontaktovat ať pro radu, který kurz je pro vás nejvhodnější nebo o termín individuální konzultace či výuky.

Umění milování – úvodní víkendový kurz (UM1)

Od:
21. 09. 2024 - 10:00
Do:
22. 09. 2024 - 17:00
Typ:
víkendový kurz
Úroveň:
úvodní
Kde:
Centrum Avati, Kobrova 3354/5, Praha 5 Smíchov
Cena:
Cena pro pár se vztahuje i na dvojice muž a žena přihlášené jednou přihláškou a zaplacené jednou platbou.

Využijte nižších cen za včasné přihlášení a úhradu kurzovného:
1. Zvýhodněná cena - úhrada do 29.06.2024: 4400 Kč za osobu nebo 7500 Kč za pár
2. Standardní cena: 4960 Kč za osobu nebo 7960 Kč za pár
Určeno pro:
páry i jednotlivce
Lektoři:
Jan a Marie

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR