Ohlasy

Jan Komeda Skola Umeni milovani 20200916

Každý, kdo se rozhodne rozvíjet svou osobnost a svůj partnerský vztah, má náš velký respekt a úctu. Abychom usnadnili co nejvíce lidem první krok, uveřejňujeme se souhlasem autorů ohlasy, které by vás v něm mohly podpořit. Děkujeme všem účastníkům našich kurzů a akcí za jejich odvahu a ochotu sdílet tímto způsobem své, často intimní zkušenosti, dojmy a pocity.

Jan Komeda

Víkendový kurz Umění milování jsme navštívili v období, kdy jsme tak trochu uvízli v roli rodičů – stali se z nás perfektně fungující parťáci, ale zapomněli jsme, jak důležité je pečovat o náš vzájemný vztah. Na kurzu jsme se dozvěděli hodně informací, ale vůbec se nejednalo o nějakou nudnou teorii. Právě naopak, od první chvíle jsme byli zapojeni do různých cvičení, rituálů a her. Byl to jeden z nejzajímavějších a nejpřínosnějších víkendů v našem životě. A i když se jednalo o kurz úvodní, pro nás dva byl naprosto zlomový. Oba nás k sobě semknul, ale zároveň neskutečně osvobodil. Nasměroval nás na cestu, kterou můžeme jít a můžeme tak dát smysl společně strávenému času. My se tou cestou vydali. :-)
S velikým díky, Romana a Jakub

S mým manželem jsme absolvovali již několik kurzů Školy Umění milování, všechny byly velmi pozitivní, praktické a obohacující. Ale kurz Temného erosu totálně předčil má očekávání (i když byla nemalá) co je vůbec možné zažít, prožít a následně změnit ve svém životě – tedy pokud do něj půjdete naplno, otevřeně a bez předsudků. Byl velmi hluboký a intenzivní, to, co jsem zažívala na něm, se mi vrací dále i v běžném životě – umožnil mi uvědomit si a sáhnout si na svou ohromnou sílu a sílu svého partnera – jak dokáže být ničivá, když ji nasměrujeme špatným směrem a jak tvořivá a nádherná, když s ní pracujeme. Odkryl mi zcela nový svět vzrušení a možností prožitku. A když jsem si prošla rituálem zvědomění démona (což byl jeden z nejtěžších zážitků, co jsem kdy na své cestě sebepoznání absolvovala), pomohl mi vrátit do života to, co mi nejvíce chybí – radost z běžných okamžiků, chuť žít a prožívat a být sama sebou. Pokud k tomu přidám jako „vedlejší efekt“ vysokou míru hravosti a radost ze života, ze své energie, ze setkání s ostatními lidmi, můžu jen poděkovat Honzovi za umožnění toho všeho a s jistotou říci – jdeme dál.

To vše je vedeno vysoce profesionálně, zcela plně přítomně a především s velkým citem a respektem k tomu, jak jednotlivé aktivity a energie snáší a pracují s každým z účastníků.

Fantastické aktivity a cvičení, naprosto dokonalé dolaďování atmosféry hudbou, tvé Honzo nejenom znalostní spektrum, ale velmi kvalitní lektorské vedení – pro mě jako lektora a kouče je vždy velkou školou, jak pracuješ s jednotlivými individuálními názory, jak citlivě, ale zároveň velmi přímo a nekonfliktně dokážeš říct, co je potřeba. Respekt a bezpečné prostředí, které vytváříš, zároveň otevřenost a možnost nechat prožít každého vše v jeho levelu, možnostech a energii.

Jana


Romana a Jakub sdílejí, jak krásně a zlomově jim kurzy Školy Umění milování změnily život:
„Svět je najednou barevnější, voňavější, prožitky jsou někde úplně jinde než byly …“, „Měl by si tím projít každý“, „Objevili jsme nový svět“, „Vjem toho, že se transformuješ … a ty pocity, ke kterým to vedlo byla nekončící svoboda a síla úplně maximální … ta hodná umí být i takto divoká .. byl to zážitek, který se asi nedá sdělit a prostě se to musí zažít a asi nikdy nevymizí …“


Děkujeme Ingrid a Markovi, že sdílí svůj pohled na kurzy Školy Umění milování.


„Srdečně zdravím a chci poděkovat za po všech stránkách skvěle zvládnutý včerejší seznamovací večer. Už si vybírám z dalších akcí a těším se někdy na viděnou :). Mějte se krásně, ať se daří.

Karolina“


Jsme moc rádi, za seznámení Hanky a Víti na naší Seznamce trochu jinak a rozvoj tohoto nového vztahu do založení rodiny.


„… Děkuji také za veškerou podporu a telefonáty s Tebou Honzo, jelikož jsem si teď ověřil, že již opravdu nemám limit ve svém těle, kolik mohu při sexu prožívat vášně, nebo jaký zážitek mohu dopřát partnerce, pokud jej bude chtít mít, který by limitovala moje předčasná ejakulace. Toto bylo mé velké téma a v tuto chvíli jej vnímám za zcela vyřešené. Je to posun ve který jsem ani nedoufal.

Radek“


Petra přišla nejdříve na Seznamku trochu jinak. Následně prošla většinou kurzů Školy Umění milování. Děkujeme za otevřené sdílení svých zkušeností.


Dobrý den Maruško a Honzo, na vědomé cestě sebepoznání a seberozvoje se pachtím už pár let, loni jsem se do toho procesu víc ponořila a výsledek byl, že jsem se málem odstěhovala od manžela (nebyl mi dost dobrý). Naštěstí mi byla doporučena kniha, která se mnou zacloumala. Také jsem v té době vyzkoušela tantrickou masáž od člověka, který již prošel vašima ruka. Trochu jsem se mu otevřela a ten mě odkázal na kurz Umění milování. Měla jsem hned jasno – to chci zažít, ale jen se svým mužem. Zdeněk je analytik, programátor. Proto přijít s něčím takovým pro mě nebylo úplně jednoduché, ale chtěla jsem to a vyšlo to. Kurz jsme si oba užili, každý po svém. Co bych vypíchla byl Honza. Jeho podání neuchopitelných věcí pro lidi, kteří se doposud nesetkali s pojmy proudění energií, emociální tělo, vyšší já, prožívání sám sebe apd. oslovilo i mého muže a už v sobotu se začal pomalu otvírat. Semínko bylo zaseto a já mám velkou radost. Do denního režimu jsme elegantně začlenili společné se napojení, když manžel přijde z práce. Každé ráno se přitulíme do pozice lžičky a o víkendech zkoušíme techniku milování, kterou jste na kurzu učili. to mě fakt baví. Na nočních stolcích u nás najdete knihy, které jste doporučili, ještě voní novotou. Cítím obrovskou vděčnost a pokoru. Mám doma nového muže, otevřenějšího, laskavějšího, všímavějšího. A to díky vám! V kurzu nebylo nic, co by mi vadilo, o čem bych pochybovala. Byla jsem přesvědčena, že jsem ve správný čas na správném místě, tam kde mám být.
Ještě jednou srdečné děkuji, Pavla.
________________________________________________________________________________________________________________

„Dobrý večer,
byl jsem poprvé na nějaké seznamovací akci. Do doby, než jsem si o Vás a Vašich aktivitách přečetl na Vašem webu, mě žádné seznamovací večery nezlákaly. Až teď. Tak trochu jako ve snu jsem tím úžasným večerem proplul. Tenhle způsob kontaktního seznamování mě moc zaujal, i když z počátku určitý ostych přeci jen byl. Ten se ale postupně zcela rozplynul. Je úžasné, jak tam pracovala energie mezi těmi lidičkami, ty jemné vibrace, jak lze sebe představit druhému i beze slov, kterými, a s tím naprosto souhlasím, si člověk často díky egu spíše ublíží, než že by mu byla ku prospěchu. Skvělý nápad, nenapadlo mě, že by vůbec někdo takovýto způsob seznamování nabízel a vždy jsem si říkal, že je to škoda. Až jsem najednou objevil Váš web a bylo rozhodnuto! Chtěl bych Vám za ten večer ze srdce poděkovat a popřát Vám hodně nadšení a energie do pořádání dalších akcí! Moc rád zase budu někdy u toho,)

S radostí Filip
ps – díky za kontakty, máte to celé fantasticky propracované“


Na kurz Umění milování jsem odjížděla s manželem a lehkou nervozitou. Hlavou se mi honily různé myšlenky a scénáře, ale zároveň jsem byla plna očekávání a těšila jsem se. Po milém přivítání v klidném, útulném prostředí nás čekalo seznámení s naší skupinou a náplní víkendu.  Během ani ne jedné hodiny, byly obavy a strach pryč. Předsudky a stud vzaly rychle zasvé. Pomocí tance, her, techniky dýchání a dotyku jsme prožili krásný, odpočinkový víkend a získali velký bonus. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že uvolnění, vnitřní klid, obrovský příval energie, vášeň a nádherné vzrušení můžeme zažívat najednou a společně v jediný okamžik. Okamžik, který trvá desítky minut nebo hodiny. A navazující pocit blaženosti, spokojenosti a lásky ještě další dny. Děkujeme, že jste nám umožnili nahlédnout pod pokličku tantrického způsobu milování a života. Byl to krásný a osvobozující zážitek. Už teď víme, že budeme chtít ochutnávat zas a znova.

Katka a Michal


Před pěti lety jsem se potkal s Tantrou. A můj život se nádherně změnil. Od té doby jsem navštívil několik kurzů, víkendů a festivalů. Ale cítil jsem, že je stále co objevovat a jednoho hezkého dne mě velmi příjemně oslovila nabídka prožitkového víkendu Umění milování. I když jsem si přečetl, že je spíše pro začátečníky, cítil jsem, že mi nabízí mnoho nového. A to se mi také potvrdilo. To nové, co ke mně na tomto víkendu přišlo, byl otevřený, láskyplný, energický a vnímavý přístup. Byl jsem na kurzu se svým přítelem Honzou, už to pro mě byl nádherný projev přijetí. Během cvičení, tance, meditací, výměny doteků, pohledů do očí, objímání, celkové něhy a přirozenosti těla, jsem se dostal opět blíž sám k sobě a mnohem lépe jsem díky tomu spatřil mého přítele. Jsme teď spolu více v Propojení. Je mi krásně, cítím se naplněný. A blíž mám i k ženám a mužům, kteří tam byli s námi. Díky za to. Těším se na další.

Mirek


Byli jsme s partnerem na tantrickém Silvestru. Bylo krásné rozpouštět se v přátelské atmosféře. Připadala jsem si absolutně přijatá v jakémkoliv svém projevu. I když jsme s partnerem zažívali náročnější chvíle, cítila jsem se vnímaná a v bezpečí..“

Sára

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR