SRÍ LANKA a MALEDIVY – Cesta k sobě

Jak najít a žít šťastné partnerství díky lásce, blízkosti a intimitě.

Objevte cestu k sobě v krásném prostředí exotické Srí Lanky a Malediv.

 

Na semináři na téma Cesta k sobě jako cesta ke šťastnému a naplněnému partnerství se budeme věnovat  dovednostem, které nám pomáhají objevit hloubku, lehkost, radost a plný potenciál vztahů. Tento seminář je určen především pro jednotlivce a bude příležitostí porozumět více sám sobě a formou prožitkových bloků i lépe poznat další účastníky semináře. V rámci kurzu předáme praktické dovednosti pro každodenní život, které pomáhají vyvažovat tlak, který je na nás vyvíjen v práci, rodině, při výchově dětí a samotnou rozdílností partnerů. Abychom dokázali zvládat všechny nároky, které jsou na nás kladeny, resp. které jsme na sebe přijali, potřebujeme zažívat krásno, svobodu a prostou radost z toho, že jsme a máme blízkého člověka.

Poznejte více sebe a SRI Lanku

Šrí Lanka znamená v sinhálštině Zářivý nebo Jiskřivý ostrov. Jedná se o opravdu pestrý ostrov s divokou historií, který nabízí nádhernou přírodu, směsici kultur a náboženství, dlouhé romantické pláže a chutné, pálivé jídlo. V neposlední řadě světoznámé malebné čajové plantáže.
Pro zájemce je tu možnost prodloužit si pobyt na Maledivách.
Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic tohoto nádherného ostrova se seminářem pro Ty, kteří se chtějí více seznámit sami se sebou a najít rovnovážný vztah, rozvíjet se v něm a žít šťastně v partnerství.

Hlavní témata na která se zaměříme:

• proč některá partnerství selžou po pár měsících a jiná se rozvíjí desítky let
• verbální i neverbální komunikace
• odlišné potřeby muže a ženy nejen v intimitě
• dech, pohyb a hlas jako hlavní zdroje životní energie
• svět dle tantry – duchovní rozvoj pomocí těla
• svět dle Quodoushky – oheň a mír v nás
• meditace individuální a párová, včetně dynamické
• fyzické, emotivní a energetické tělo – jak nám tento koncept může prospět
• jak získávat více energie ve svém životě – pro práci, vztah, výchovu dětí
• jak nejlépe využít „temné“ nebo potlačované energie v nás
• řešení konfliktů
• úcta k mužství, úcta k ženství
• od duality k jednotě
• cesta ke skutečné osobní (vnitřní) svobodě a jednotě
• seberespekt a sebeúcta jako zdroje respektu a úcty ke svému partnerovi a všem dalším

Co na cestě zažijete a uvidíte:

· 5ti denní seminář s Janem a Kateřinou Komedovými – v retreat centru přímo na pláži
· Ayurvédskou masáž
· Ochutnávku specifické Srí Lanské kuchyně
· Zajímavá místa Srí Lanky:
  – Návštěva nejstarších čajových plantáží – Lipton´s Seat –  vyhlídka, kam každé ráno jezdil na svém koni Sir Thomas Lipton
  –  Projížďka vlakem mezi čajovými plantážemi
  – Navštívení nejvýznamnějších chrámů a pevností  – Sigirya -skalní pevnost s freskami z 5.století, Chrám Buddhova zubu v královském městě Kandy, Chrám v Dambulla, který je považován za nejkrásnější na Srí Lance
  – Prohlídka zahrady koření, kde se dozvíte, o rostlinách využívaných v Ayurvédské medicíně
  – Procházka u Little Adam´s Peaku
… a mnohé další.

 

Prodloužení na Maledivách

Po ty, kteří si chtějí dopřát po poznávací části na Srí Lance ještě pár dní v ráji, je tu připraveno prodloužení na Maledivách.
Po krásném poznávání Srí Lanky přeletíme na hodinu vzdálené souostroví Malediv. Strávíme čtyři dny na krásném ostrově Thinadhoo, který je uprostřed křišťálových tyrkysových vod a dopřejeme si zde zasloužený odpočinek, po cestovatelském zážitku na Srí Lance. Je zde pro zájemce nabídka různých vodních a sportovních aktivit.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Colombo – Praha
Letenku  mezi Srí Lankou a Maledivami
Ubytování se snídaní na Srí Lance v hotelech standardu 3***
Ubytování se snídaní na Maledivách v hotelu kategorie 4****se snídaní
Seminář s Janem a Kateřinou Komendovými
Veškerý nabízený program a vstupy
1 x ayurvédskou masáž
Veškerý transport na Srí Lance
Transfer motorovým člunem /rychlolodí na Maledivách
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE

Soukromé cestovní pojištění
Vstupné mimo program
Fakultativní výlety na Maledivách
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji
Stravování (obědy a večeře)
Doporučené kapesné cca 300 Kč na den.

ITINERÁŘ

1. den

Odpolední let z Prahy na Srí Lanku.

2. den

Ráno přílet do Colomba – přejezd cca 3,5 hod na pláž v Talalla. Jedná se o nádhernou pláž, která je ukrytá před davy turistů a je ještě nezkažená turistickým ruchem. Ubytujeme se v přírodním retreat centru přímo na okraji pláže, kde budeme mít soukromí a klid na odpočinek po cestě. Zde bude také probíhat náš společný seminář.

3. den

Následujících 5 dní se budeme věnovat semináři.

8. den

Odjezd do Ella, oblíbené vesnice na vysočině, která je východiskem pro procházky mezi rozlehlými čajovníkovými plantážemi. Část cesty do Ella projedeme mezi plantážemi místním vlakem s velmi osobitou atmosférou. Večer se ubytujeme v nádherné vile v horách s nádherným výhledem do krajiny.

9. den

Krásná nenáročná procházka na vrchol Little Adams Peak a výjezd tuk tuky na Liptons Seat, místo, ze kterého každý den Sir Thomas Lipton obhlížel své plantáže. Přejezd do Nuwara Ellya, „malé Anglie“ 19. století, ve které se prohánějí tuk tuky a dámy v nádherných sarongách.

10. den

Nutná návštěva čajové fabriky, kde na vás dýchne stará koloniální epocha. Přejezd do Kandy, významného buddhistického místa. Zúčastníme se tradiční ceremonie v chrámu Buddhova zubu, probíhající několikrát denně. Budeme mít možnost vnořit se až po uši do buddhistické Srí Lanky

11. den

Přejezd k Sygiriya, obří skále, vyrůstající z centrálních plání. Sigiriya byla v roce 1982 zapsána na seznam UNESCO. Cestou zaskočíme do ajurvédské zahrady koření, kde dostaneme vyčerpávající výklad o jednotlivých rostlinách. Nemineme ani jeskyní chrám Dambulla se sochami stovek Buddhů, který je považován za nejkrásnější chrám na Srí Lance. V podvečer pro zájemce fakultativně osobitá jízda na slonech v místní vesnici. Večer úžasná ájurvédská masáž.

12. den

Ranní výstup na vrchol Sygiriya zvaný Lion rock s nádherným výhledem daleko do okolí. Na vrcholku objevíme i trosky starého osídlení. Jedná se o další památku zapsanou v UNESCO, kterou na Srí Lance navštívíme. Odpoledne přejezd na pláž v Mirissa, malého přímořského městečka s jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Stříbřitá pláž má pozvolný vstup do vody, je vhodná k plavání. Mirissa leží jižně od Galle, města, které naleznete na seznamu UNESCO. Zde strávíme 2 nocí a užijeme si tu relaxaci před odletem zpět do Čech.

13. den

Odlet na Maledivy, transfer do hotelu na ostrově Thinadhoo, Vaavu Atoll. Thinadhoo je moc pěkný, zelený ostrov dlouhý přes 600 metrů a široký 200 metrů s krásnými plážemi.

14. den

Relaxace na ostrově. Možnost fakultativního programu: šnorchlování, potápění (možnost vidět delfíny, manty, želvy, korálové zahrady), rybaření, picknick na sand bank – asi 50m velkém písečném ostrůvku omývaném ze všech stran oceánem, vaření v místní rodině apod.

15. den

Opět volný program. Relaxace u křišťálových vod, možnost využití vodních sportovních aktivit: vodní lyže a boarding, kajak, banana boat, fun tube, atd.

16. den

Dopoledne relaxace na pláži, odpoledne přejezd na letiště. Noční let do Prahy.

17. den

Přílet domů.

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR

Přihláška na kurz

V páru? Ne Ano
Souhlasím s podmínkami
Souhlas s ochranou a nakládáním osobních údajů GDPR